Děti si daly dostavení s alkoholem na Sokolském ostrově

Ve čtvrtek odpoledne si dala skupina pěti dětí dostavení u dětského hřiště na Sokolském ostrově. Účel jejich setkání však nebyla hra na hřišti, ale zábava ve společnosti alkoholu.

Krátce po čtvrté hodině byl svědkem této události náhodný kolemjdoucí. Ten uslyšel hlasitou hudbu i rozhovor přítomných dětí týkající se alkoholu. K prověření události vyjížděla společná hlídka městské policie a Policie ČR. Strážník s policistou na místě nalezli čtyři chlapce a jednu dívku. Před nimi stála lahev s etiketou tvrdého alkoholu.

Strážníci u přítomných dětí ve věku třináct až šestnáct let provedli orientační zkoušku na přítomnost alkoholu. Alkohol zjistili u patnáctiletého chlapce a jeho teprve třináctiletého kamaráda. Starší chlapec nadýchal 0,12 ‰, mladší z nich dokonce 0,76 ‰. Děti se přiznaly, že se z lahve napily, kde však k alkoholu přišly, to odmítly prozradit. Třináctiletého chlapce si vzápětí převzal jeden z jeho prarodičů. Patnáctiletý chlapec odešel se souhlasem své matky domů sám.

Zákonní zástupci obou dětí byli poučeni o tom, že celý případ bude mít dohru na oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Autor: Mgr. Věra Školková