Desetiletý chlapec dostal od známého zapálenou cigaretu

Čekání na vlak si v neděli pozdě večer krátil desetiletý chlapec zakázanou zábavou. Tou byla zapálená cigareta, kterou mu podal jeho čtyřiadvacetiletý známý. Zatímco chlapce a jeho rodiče čeká pohovor se sociálními pracovníky, čtyřiadvacetiletého muže čeká za jeho počínání nemalá pokuta.

Zjevně nezletilého chlapce s cigaretou v ruce, stojícího vedle haly vlakového nádraží v Nádražní ulici, spatřil operátor městského kamerového systému v neděli 10. února v půl jedenácté večer. Cigaretu podal chlapci muž, který stál vedle něj ve společnosti mladé ženy. Na místo mezitím vyjížděla hlídka městské policie. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o teprve desetiletého chlapce z Českobudějovicka. Osmnáctiletá žena se prokázala jako jeho sestra. Její čtyřiadvacetiletý známý, který cigaretu chlapci podal, měl pro strážníky zvláštní vysvětlení. Cigaretu mu údajně poskytl proto, aby cítil její pachuť. Od sestry dotyčného chlapce se strážníci dozvěděli, že ho doprovázela do střediska výchovné péče. Když jim však před návratem ujel autobus, byli nuceni čekat na další vlakový spoj domů.

Vedoucí operačního střediska městské policie mezitím kontaktoval matku sourozenců a informoval jí o celé události. Případ bude mít dohru na oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu. Čtyřiadvacetiletý muž se pak bude zpovídat z přestupku proti zákonu o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Za ten mu hrozí pokuta až 150 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková