Cyklista nesvítil a poškozoval dopravní značky, to vše pod vlivem „8 kousků“

Cyklista jedoucí v sobotu v noci ulicemi města nesvítil, odcizil dopravní značku, navíc si dal před jízdou „8 kousků“. Svědky jeho riskantní noční eskapády však byli českobudějovičtí strážníci. Třiatřicetiletého muže postih nemine.

V sobotu 16. listopadu krátce před půlnocí projížděla hlídka městské policie Lidickou třídou. Strážníci náhle spatřili neosvětleného cyklistu jedoucího v doprovodu dalších dvou společníků. Muž na jízdním kole náhle sebral přenosnou dopravní značku vyznačující směr jízdy a o několik desítek metrů dál ji odhodil doprostřed vozovky. Strážníci se za spuštěného výstražného a akustického zařízení snažili cyklistu zastavit. Ten však na výzvu k zastavení nereagoval a dál pokračoval v jízdě po chodníku. Zde záměrně shodil další dopravní značku i s podstavcem, ve kterém byla umístěna. Strážníci vzápětí muže dostihli a zastavili ho. Třiatřicetiletý muž z Českých Budějovic své chování strážníkům vzápětí vysvětlil. Jednal totiž pod vlivem nejedné sklenky alkoholu. V nedaleké restauraci si dal podle jeho slov na posilněnou „8 kousků“. Strážníci následně cyklistu podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 1,53 a 1,64 ‰.

Dalším šetřením celého případu se bude zabývat příslušný správní orgán. Třiatřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích, zákona o pozemních komunikacích, ale i tabákového zákona. Nyní mu hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková