Čtyřiadvacetiletý muž musel být na lůžko záchytné stanice dopraven v poutech

Pes bez vodítka v doprovodu svého majitele a žena popíjející alkohol na Lannově třídě zaměstnala v noci ze soboty na neděli českobudějovické strážníky. Řešením přestupků proti pořádku v územní samosprávě však událost neskončila. Muž musel být v poutech převezen na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici.

V neděli 23. února krátce po půlnoci prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost na Lannově třídě. V blízkosti obchodního domu strážníci spatřili několik osob a volně pobíhajícího psa. Strážníci vzápětí zjistili, že pes patří jednomu z přítomných mužů. Jeho společnice přitom vydatně popíjela víno z plastové lahve. Strážníci čtyřiadvacetiletého muže a sedmadvacetiletou ženu poučili o spáchání přestupků proti pořádku v územní samosprávě. Obecně závazné vyhlášky města totiž stanoví povinnost mít v těchto místech psa na vodítku, jakož i místní zákaz požívání alkoholických nápojů.

Strážníci při jednání s přítomným mužem zjistili, že téměř není schopen se udržet na nohou. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 2,31 ‰. Strážníci proto rozhodli o jeho převozu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici. Muž však odmítl nastoupit do služebního vozidla. K překonání jeho odporu museli strážníci použít služební pouta. Po převozu na záchytnou stanici ho předali do rukou zdravotnického personálu. Muž se bude po vystřízlivění zpovídat správnímu orgánu z neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Postih za přestupek proti pořádku v územní samosprávě nemine ani jeho společnici.

Autor: Mgr. Věra Školková