Čtyřiadvacetiletá žena ležela opilá na chodníku, nebyla schopna vstát

Čtyřiadvacetiletá žena se ve středu večer posilnila alkoholem natolik, že při chůzi ulicí Na Zlaté stoce upadla a zůstala ležet na chodníku. Jak dlouho zde ležela, se zjistit nepodařilo. Při teplotě vzduchu okolo bodu mrazu však mohla dát v sázku své zdraví. Naštěstí jí včas nalezli strážníci, kteří se postarali o její převoz do zdravotnického zařízení.

Ve středu 4. prosince krátce před půlnocí prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici Na Zlaté stoce. Před jedním z domů strážníci nalezli mladou ženu ležící na chodníku. Když zjistili, že žena je při vědomí, snažili se jí pomoci vstát. Žena však nebyla schopna udržet se na nohou. Jak se ukázalo, toho večera se posilnila alkoholem víc, než mohla snést.

Strážníci následně rozhodli převozu ženy na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici. Přítomný lékař po prohlídce pacientky rozhodl o hospitalizaci čtyřiadvacetileté ženy v českobudějovické nemocnici. Strážníci sem ženu doprovodili v sanitním vozidle, kde byla předána do rukou zdejších lékařů.

Autor: Mgr. Věra Školková