Čtyři osoby hledané policií se podařilo během víkendu vypátrat českobudějovickým strážníkům

Čtyři osoby hledané Policií ČR se podařilo v průběhu víkendu vypátrat v ulicích jihočeské metropole českobudějovickým strážníkům.

V sobotu 30. dubna v devět hodin ráno vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o muži spícím na lavičce před obchodním centrem Mercury v Nádražní ulici. Strážníci zjevně podnapilého muže probudili. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 2,80 ‰. Strážníci však při kontrole jeho totožnosti zbystřili. Zjistili totiž, že totožnost čtyřiačtyřicetiletého muže z Jindřichohradecka figuruje v celostátní pátrací databázi.

Dalším mužem v hledáčku policistů z jihočeské metropole byl pětadvacetiletý muž z Českých Budějovic. Toho strážníci odhalili díky řešení události na Pražské třídě v sobotu 30. dubna před druhou hodinou odpoledne.

Napolo svlečený muž, pohybující se v zastávce MHD, vzbudil v neděli nad ránem pozornost bystrého oka městské kamery. Na místo okamžitě zamířila hlídka městské policie. Strážníci na zastávce zastihli osmatřicetiletého muže z Českokrumlovska. Kontrolou jeho totožnosti zjistili, že se jedná o osobu v hledáčku policistů.

Celostátně hledaného nezletilce, jehož tvář nebyla strážníkům neznámá, spatřili strážníci v neděli krátce po osmé hodině ráno v Nádražní ulici. Kontrolou jeho totožnosti v pátrací databázi se strážníci dozvěděli, že trefili do černého. Jednalo se skutečně o domnělého sedmnáctiletého mladíka z Tachovska.

Všechny odhalené osoby strážníci eskortovali na Obvodní oddělení Policie ČR – město, kde je předali do rukou policistů k dalšímu opatření.

Autor: Mgr. Věra Školková