Čtvrteční den přinesl strážníkům několik převozů na záchytnou stanici

Ve čtvrtek odpoledne měli strážníci napilno. Podnapilých klientů, určených pro protialkoholní záchytnou stanici, bylo více.

Již před třetí hodinou odpoledne vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o podnapilém muži, sedícím v jednom restauračním podniku v Hroznové ulici. Muž sem podle sdělení obsluhy restaurace přišel již v podroušeném stavu, kdy vypil sklenici vody a usnul na stole. Strážníci po příjezdu na místo muže probudili a podrobili ho orientační dechové zkoušce na alkohol. Čtyřiapadesátiletý muž z Českých Budějovic nadýchal téměř 3 ‰ alkoholu. Kalhoty měl obrácené na ruby, byl bosý a i když bydlel nedaleko, nebyl schopen odejít po svých. Strážníci ho proto převezli k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici.

Ve čtyři hodiny odpoledne vyjížděla smíšená hlídka městské policie a Policie ČR na oznámení o skupině podnapilých mužů, kteří měli rozbít skleněnou výplň výlohy v ulici J. Plachty. Dotyčnou skupinu mladíků strážníci nalezli v Nádražní ulici, jak sedí na lavičce a popíjejí tvrdý alkohol. Přítomný policista prověřil totožnost mladého muže, který měl způsobit škodu na majetku. Jednalo se o sedmnáctiletého mladíka z Českých Budějovic. Ten přiznal, že sám vypil lahev tvrdého alkoholu, který nalezl za lavičkou. Dobrovolně se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol, která ukázala výsledek 1,92 ‰.  Strážníci na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Lékař rozhodl, že mladík přečká noc na protialkoholní záchytné stanici. Jeho případ bude mít dohru na oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu. Mladík také po vystřízlivění stane před správním orgánem. Vyčíslení škody na majetku rozhodne, zda se bude zpovídat z přestupku nebo trestného činu.

Autor: Mgr. Věra Školková