Čtrnáctiletý chlapec popíjel v parku alkohol

Dva chlapci se ve středu v podvečer vydali do parku Čtyři Dvory na sídlišti Máj. Místo sportovních aktivit sem však mířili s cílem popíjet alkohol. Jejich dýchánek ukončila hlídka městské policie, kterou přivolal náhodný svědek.

Na oznámení o dvojici nezletilců, kteří měli v parku na sídlišti Máj sebrat cizí batoh a přitom popíjet alkohol, vyjížděla hlídka městské policie ve středu 27. června po šesté hodině večerní. Strážníky na místě oslovil svědek, který ukázal na dva přítomné chlapce. Ti měli sebrat batoh jinému. Čtrnáctiletý a patnáctiletý chlapec se strážníkům svěřili, že batoh vzali jen ze žertu a hned ho vrátili. Popíjení alkoholu se však u jednoho z nich potvrdilo. U patnáctiletého chlapce ukázala orientační dechová zkouška na alkohol nulový výsledek, jeho čtrnáctiletý kamarád však nadýchal 1,33 ‰. Kde alkohol zakoupil, strážníkům neprozradil.

O několik desítek minut později předali strážníci čtrnáctiletého chlapce do rukou jeho otce s poučením, že dalším šetřením případu se bude zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Autor: Mgr. Věra Školková