Čtrnáctiletý chlapec nešel kvůli nesplněnému úkolu do školy

Asistenty prevence kriminality zaujal v pondělí ráno při pravidelné obchůzce školou povinný chlapec, kterému se zjevně do školy nechtělo. Nejenže nakonec na vyučování musel, ale jeho rodiče navíc čeká pohovor s pracovnicí z oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

V pondělí 11. prosince ráno dohlíželi asistenti prevence kriminality před základní školou Máj na děti přicházející na první vyučovací hodinu. Po zahájení výuky se vydali na obchůzku do Větrné ulice, kde spatřili chlapce sedícího na lavičce. Na jejich dotaz, proč chlapec nesedí ve školní lavici, odvětil, že se bojí do školy kvůli nesplněnému domácímu úkolu.

Asistenti prevence kriminality odvedli čtrnáctiletého záškoláka na místní služebnu městské policie, kde ho předali do rukou strážníků. Ti vyrozuměli matku chlapce, která si svého syna o několik minut později vyzvedla. Na dotaz strážníků, zda o záškoláctví svého syna věděla, uvedla, že její syn odešel do školy jako obvykle. O tom, že tam nehodlal dojít, údajně nevěděla. Strážníkům vysvětlila, že chlapec ve škole velmi dobře prospívá a záškoláctví se dříve nedopustil. Případ bude mít tak pravděpodobně dohru pouze ve formě pohovoru na oddělení sociálně právní ochrany děti českobudějovického magistrátu.

Autor: Mgr. Věra Školková