Čtrnáctiletá podnapilá dívka ležela v altánu na sídlišti Máj

Ve středu ráno nalezli náhodní kolemjdoucí v blízkosti konečné zastávky městské hromadné dopravy na sídlišti Máj nezletilou podnapilou dívku. Ta ležela v altánu u pěší stezky a nebyla schopna vstát. Strážníci vyjížděli k této události krátce po sedmé hodině ranní.

Strážníci na místě zastihli dva mladé muže, kteří dívku nalezli. Ti uvedli, že se jí pokusili pomoci a postavit jí na nohy. Avšak marně. Dívka nebyla schopna vstát a nemohla ani vysvětlit, jak se zde ocitla. Jelikož byla značně podchlazená a stěžovala si na bolesti hlavy, strážníci dívce poskytli teplou přikrývku a okamžitě přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Zdravotníci si čtrnáctiletou dívku z Českobudějovicka převzali a převezli ji do českobudějovické nemocnice.

Strážníci zároveň o celém případu informovali oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu. Sociální pracovnice vyrozuměla matku dotyčné dívky, kterou při převzetí její dcery ve zdravotnickém zařízení poučila o následném šetřením celého případu.

Autor: Mgr. Věra Školková