Co mám dělat, když jsou tropická vedra a najdu psa v uzavřeném autě?

Důležité je nezmatkovat. Třicetistupňová vedra s sebou nesou určitá rizika. V uzavřeném autě může teplota během několika minut dosáhnout až dvojnásobné hodnoty. Psi mají omezené možnosti jak se ochladit a v rozpáleném autě může dojít k nejhoršímu.

Správně ovšem zareagoval oznamovatel ve středu 21. června krátce před polednem, který zavolal na městskou policii. Operační středisko přijalo oznámení o německém ovčáku, který byl uzavřený v autě v Hroznové ulici. Na místo byli ihned vysláni strážníci určeni k odchytu zvířat.

Při příjezdu strážníků pes jevil známky dehydratace, apatie a velmi zrychleně dýchal. U vozidla byla sice pootevřená okénka, ale v těchto případech toto opatření není příliš účinné. Majitele vozidla se nepodařilo zjistit a tak strážníci rozhodli o vyndání psa z auta ven.

Hlídka si na místo přivolala policisty jako nezúčastněné osoby při vstupu do automobilu a přes odemčený zavazadlový prostor se jí podařilo německého ovčáka vysvobodit. Následně byl převezen do městského útulku, kde o něj bylo postaráno.

Majitele psa se později podařilo vypátrat a pes mu byl z útulku vydán. Čtyřiasedmdesátiletý muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti zákonu na ochranu zvířat proti týrání a své jednání bude vysvětlovat u správního orgánu.

 

Zdroj: https://www.obrancizvirat.cz/horko/