Cizinec usedl za volant podnapilý, prozradily ho spáchané dopravní přestupky

Podnapilý cizinec za volantem osobního vozidla se v neděli krátce po půlnoci vydal do ulic jihočeské metropole. Přitom se dopustil několika dopravních přestupků. Popíjení alkoholu před jízdou odhalili strážníci, kteří ho zastavili v centru města. Šestadvacetiletý Moldavan skončil v rukou policistů.

V neděli 17. března v půl jedné ráno spatřil operátor městského kamerového systému v Krajinské ulici vozidlo zahraniční registrační značky, jedoucí pěší zónou. Řidič navíc nerespektoval zákazovou dopravní značku a v jednosměrném úseku se vydal proti směru jízdy. Na místo vzápětí zamířila hlídka městské policie. Na Náměstí Přemysla Otakara II. strážníci vozidlo zastavili. Muže za volantem vyzvali k předložení příslušných dokladů potřebných k řízení vozidla a poučili ho o spáchaných přestupcích. Při jednání s řidičem však zpozorněli, protože z dechu řidiče ucítili alkohol. Šestadvacetiletý Moldavan se vzápětí podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 1,85 a 1,79 ‰. Strážníky se snažil přesvědčit o tom, že před jízdou vypil pouze jednu sklenici piva.

Strážníci mezitím na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala. Dalším šetřením události se budou zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie Tř. 28. Října. Šestadvacetiletého cizince čeká obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: Mgr. Věra Školková