Cestující porušující přepravní řád hrubě urážel řidiče autobusu

K ostrému konfliktu mezi řidičem autobusu a cestujícím porušujícím přepravní řád došlo v pátek odpoledne ve voze linky městské hromadné dopravy č. 15. Hádka naštěstí skončila bez újmy na zdraví.

Na oznámení o verbálním napadení řidiče autobusu jedním z cestujících vyjížděla hlídka městské policie v pátek 4. května krátce po půl čtvrté odpoledne k českobudějovickému výstavišti. Na zastávce městské hromadné dopravy již na strážníky čekal řidič autobusu, který jim popsal celou událost. K té došlo, když se v přepravním prostoru ozvala hlasitá hudba vycházející z osobního přehrávače jednoho z cestujících. Řidič autobusu se rozhodl muže na jeho nevhodné jednání upozornit. Hlučný cestující se však ohradil a zaměstnance dopravního podniku začal častovat hrubými urážkami. To potvrdila i jedna z přítomných cestujících. Jakmile se řidič rozhodl přivolat na pomoc městskou policii, agresor se raději vydal k rychlému odchodu.

Strážníci muže odpovídajícího popisu dostihli nedaleko. Muž přiznal, že byl skutečně účastníkem slovní potyčky s dotyčným řidičem autobusu. Ukázalo se, že se jedná o čtyřiadvacetiletého občana z Českých Budějovic. Mladý muž se bude za hrubé urážky zpovídat z přestupku proti občanskému soužití. Za ten mu hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková