Cestu z restaurace na jízdním kole zakončil v křovinách

Cesta na jízdním kole z restaurace skončila ve středu večer pro šestačtyřicetiletého muže v křovinách v parku Na Sadech. Zde ho objevila právě projíždějící hlídka městské policie. Muž se přitom ještě zjevně nejistým krokem snažil strážníkům uniknout. Ti ho však okamžitě zastavili. Od cyklisty se dozvěděli, že spadl při jízdě na kole, když mířil domů z restaurace. Později to však popřel a provedení orientační dechové zkoušky na alkohol odmítl. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Ve středu 1. prosince v půl desáté večer prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v ulici Na Sadech. Strážníci náhle u okraje vozovky spatřili ležící jízdní kolo. Když zastavili, z křovin v parku mezitím vystoupil muž, který kolo zvedl a rychle se snažil ztratit strážníkům z očí. Ti mu však v útěku zabránili. Zjevně podnapilý muž přiznal, že při jízdě na jízdním kole spadl. Svěřil se i s tím, že právě míří domů z restaurace. V průběhu se strážníky neustále vstupoval do vozovky a snažil se nalézt údajně ztracenou čepici. Provedení orientační dechové zkoušky na alkohol však odmítl a popřel své předchozí tvrzení, že na jízdním kole jel. Strážníci ho po poučení o dalším postupu propustili a dohlédli na to, aby muž znovu na bicykl neusedl.

Po vystřízlivění se bude šestačtyřicetiletý muž zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci, přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek a v neposlední řadě přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková