Českobudějovičtí strážníci vypátrali během středečního večera tři osoby hledané policií

Jediné hlídce českobudějovické městské policie se během středečního večera podařilo vypátrat v ulicích města hned tři osoby hledané Policií ČR. Dvě ženy a jednoho muže předali do rukou policistů k dalšímu opatření.

Ve středu 4. srpna krátce po sedmé hodině večerní prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v Novohradské ulici. Strážníci náhle spatřili jim známou tvář ženy, postávající před jedním z domů. Důvodné podezření, že se jedná o celostátně hledanou osobu, se okamžitě rozhodli prověřit. Po zjištění její totožnosti a ověření v pátrací databázi Policie ČR se jejich správná domněnka potvrdila. Osmadvacetiletou ženu z Českých Budějovic následně převezli na Obvodní oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října. Zde jí předali do rukou přítomných policistů.

Téhož dne krátce před osmou hodinou večerní přijalo centrální operační středisko městské policie žádost policistů o pomoc při pátrání po muži podezřelém z majetkové trestné činnosti. O dvacet minut později se hlídce městské policie podařilo jim známého muže vypátrat ve Větrné ulici. Muž se však při spatření strážníků dal okamžitě na útěk. Daleko neutekl. Strážníci ho o několik desítek metrů dále dostihli a za použití donucovacích prostředků mu nasadili služební pouta. Dotyčný nebyl na místě schopen prokázat svou totožnost, proto ho strážníci převezli ke zjištění totožnosti na Obvodní oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října. Přítomní policisté zjistili, že se skutečně jedná o jimi hledaného dvaadvacetiletého muže z Českých Budějovic. Následně si ho převzali k dalšímu opatření.

Další celostátně hledanou ženu se hlídce městské policie podařilo odhalit v ulici V. Volfa v půl desáté večer. Strážníci již věděli, že její fotografie v současné době figuruje v pátrací databázi Policie ČR. Ověřením totožnosti čtyřiatřicetileté ženy potvrdili, že se skutečně jedná o tu pravou osobu. O několik minut později ženu předali do rukou policistů na Obvodním oddělení Policie ČR Čtyři Dvory.

Autor: Mgr. Věra Školková