Českobudějovičtí strážníci s pomocí městských kamer dohlíží na veřejný pořádek

Vandalství páchané jak na soukromém majetku, tak i majetku města je bohužel v současné době na denním pořádku. Městská policie se snaží těmto událostem předcházet zvýšeným pohybem hlídek v ulicích, a to zvláště v nočních hodinách. Při odhalování pachatelů vandalských činů pomáhá významným způsobem bystré oko městského kamerového systému. V následujících případech tomu bylo nejinak.

V pátek 10. června ve dvě hodiny ráno prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost na Senovážném náměstí. Strážníci náhle spatřili dva mladé muže ve společenském oděvu, jimž se do cesty postavila přenosná dopravní značka a následně i odpadkový koš. Obojí skončilo převrácené na zemi. Strážníci dvojici mužů okamžitě dostihli. Dva osmnáctiletí muži se ke svému činu přiznali. Nejen že pod dohledem strážníků museli vše navrátit na své místo, ale navíc si vysloužili pokutu za přestupek proti majetku.

Druhý případ se odehrál téže noci o hodinu později. Operátor městského kamerového systému spatřil před kulturním domem Metropol ženu, která přebírala obsah odpadkového koše a odhazovala jej na zem. Když se vydala k odchodu, zasáhla právě přijíždějící hlídka městské policie. Dvaatřicetiletá žena na výzvu strážníků umístila vyhozené odpadky zpět do odpadkového koše, za přestupek znečištění veřejného prostranství navíc zaplatí pokutu.

Autor: Mgr. Věra Školková