Českobudějovičtí strážníci odhalili celostátně hledaného mladíka, další dva se přihlásili sami

Sedmnáctiletého mladíka na útěku se v sobotu večer podařilo vypátrat českobudějovickým strážníkům. Další dva se v neděli nad ránem přihlásili sami na služebně městské policie. Strážníci nezletilce předali do rukou policistů.

V sobotu 21. ledna v osm hodin večer prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v obchodním centru na Pražské třídě. V jídelní zóně strážníci náhle spatřili mladíka, jehož podoba odpovídala celostátně hledané osobě. Kontrola jeho totožnosti jejich správnou domněnku potvrdila. Strážníci následně dotyčného převezli na Obvodní oddělení Policie ČR – město, kde ho předali do rukou policistů.

Další dva sedmnáctiletí chlapci na útěku se v neděli nad ránem přihlásili strážníkům na služebně městské policie v ulici Jar. Haška. Jednoho z nich si z důvodu zdravotních potíží převzala k ošetření zdravotnická záchranná služba za doprovodu hlídky městské policie. Strážníci poté oba mladíky předali do rukou policistů na Obvodním oddělení Policie ČR – město k dalšímu opatření.

Autor: Mgr. Věra Školková