Českobudějovičtí strážníci krátce po sobě vypátrali tři celostátně hledané osoby

Celostátně hledanou šestnáctiletou dívku z Českokrumlovska, sedmačtyřicetiletého muže z Jičínska a šestatřicetiletého muže z Děčínska se podařilo během několika dní vypátrat v ulicích jihočeské metropole českobudějovickým strážníkům městské policie. Dívku i oba muže předali do rukou policistů.

V pondělí 22. srpna ve čtvrt na dvanáct dopoledne prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v okolí Palackého náměstí. Před jedním z domů v ulici J. Plachty strážníci spatřili tvář, která se nápadně podobala fotografii celostátně hledané dívky z Českokrumlovska. Strážníci po ověření její totožnosti zjistili, že se skutečně jedná o šestnáctiletou dívku na útěku. O několik hodin později se téže hlídce městské policie podařilo nalézt pohřešovaného sedmačtyřicetiletého muže z Jičínska. Toho strážníci spatřili krátce před pátou hodinou při kontrolní činnosti na Žižkově třídě. O několik minut později muže předali policistům na Obvodním oddělení Policie ČR – město.

Další osobu v hledáčku policistů odhalila hlídka městské policie ve středu 24. srpna krátce po sedmé hodině večerní v Nádražní ulici. Po ověření totožnosti šestatřicetiletého muže z Děčínska strážníci převezli na Obvodní oddělení Policie ČR – město, kde ho předali přítomným policistům.

Autor: Mgr. Věra Školková