Českobudějovičtí strážníci během večera vypátrali dvě pohřešované děti

Hned dvě pohřešované děti se podařilo vypátrat jedné hlídce městské policie během středečního večera. Sedmnáctiletou dívku a patnáctiletého chlapce z Českobudějovicka si převzali policisté.

Ve středu 29. září v půl sedmé večer prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v Chelčického ulici. Strážníci náhle zpozorněli. Před jedním z domů totiž postávala dívka, jejíž tvář se nápadně podobala celostátně hledané osobě. Strážníci k ní proto přistoupili a vyzvali ji k prokázání totožnosti. Jejich správná domněnka se vzápětí potvrdila. Jednalo se o svěřenkyni jednoho z dětských ústavů na útěku. Strážníci následně dívku předali do rukou policistů na Obvodním oddělení Policie ČR – město k dalšímu opatření.

Téhož dne v půl jedenácté v noci prováděla stejná hlídka městské policie kontrolu ulice Generála Klapálka, kde spatřila jim povědomou tvář. Díky dobré místní znalosti strážníci věděli, že patří pohřešovanému nezletilému chlapci. Ověřením jeho totožnosti se skutečně potvrdilo, že se jedná o domnělého patnáctiletého chlapce z Českobudějovicka. Strážníci ho o několik minut později předali do rukou policistů na Obvodním oddělení Čtyři Dvory. Chlapce si od policistů převzal jeho zákonný zástupce.

Autor: Mgr. Věra Školková