Českobudějovičtí strážníci během dvou hodin vypátrali hned dva celostátně hledané nezletilce. Jeden z nich se ukryl na půdě

Celostátně hledaný mladík se v úterý večer bavil se svými společníky na Palackém náměstí. Zábavu však narušila právě přijíždějící hlídka městské policie. Jakmile mladík strážníky spatřil, dal se na útěk. Jeho dopadení nebylo bez potíží, mladík se totiž schoval až na půdě jednoho z domů. Svému osudu však neušel.

V úterý 26. dubna v půl deváté večer prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v okolí Palackého náměstí. Uprostřed náměstí strážníci spatřili skupinu osob, z níž náhle vyběhl mladík a dal se na útěk. Strážníkům byl důvod jeho jednání jasný. Jednalo se totiž o jim známého sedmnáctiletého mladíka, po kterém policisté vyhlásili celostátní pátrání. Mladý muž však neváhal a zaběhl do jednoho z domů, odkud přes zahrady utíkal dále. Na správnou stopu zavedl strážníky svědek události. Do objektu, kde se měl mladík ukrýt, je vpustil jeden ze zdejších obyvatel. Strážníci mladíka pronásledovali až do půdního prostoru, kde se dotyčný snažil ukrýt. V poutech ho následně převezli na Obvodní oddělení Policie ČR – město, kde dotyčného předali do rukou policistů.

O dvě hodiny později se stejné hlídce městské policie podařilo vypátrat dalšího celostátně hledaného nezletilce. Patnáctiletý mladík se v té době pohyboval u obchodního centra Mercury. Odpor však oproti svému staršímu předchůdci nekladl. I jeho strážníci okamžitě předali do rukou policistů k dalšímu opatření.

Autor: Mgr. Věra Školková