Českobudějovickým strážníkům se podařilo vypátrat dvě odcizená jízdní kola

Prosba o pátrání po odcizeném jízdním kole, zveřejněná jeho majitelem na sociální síti, se minulý týden setkala s úspěchem. Bicykl odpovídající popisu se podařilo odhalit strážníkům městské policie v blízkosti českobudějovického nádraží. Muž neoprávněně se vydávající za majitele jízdního kola bude mít co vysvětlovat.

V pondělí 24. října krátce po deváté hodině večerní prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v Nádražní ulici. U obchodního centra Mercury strážníci náhle zbystřili. Po chodníku totiž právě procházel muž vedoucí jízdní kolo Apache, které se nápadně podobalo právě odcizenému bicyklu. Strážníci proto muže zastavili a dotázali se na jeho původ. Od třiatřicetiletého muže z Benešovska se dozvěděli, že kolo před několika dny získal výměnou za koloběžku. Osobu, se kterou výměnu provedl, však údajně neznal. Strážníci dotyčného i jízdní kolo předali do rukou policistů na obvodním oddělení Policie ČR  Čtyři Dvory. Ti se budou zabývat dalším šetřením celého případu.

Další jízdní kolo, které jeho majitel již delší dobu postrádal, vypátrali českobudějovičtí strážníci v úterý 25. října dopoledne na Sokolském ostrově. Operátor městského kamerového systému zaregistroval podezřelé chování dvojice mužů obcházející jízdní kolo v blízkosti laviček u řeky. Podezření z krádeže jízdního kola se okamžitě vydala prověřit hlídka městské policie. Po ověření výrobního čísla pánského jízdního horského kola zn. GT Avalanche v evidenci odcizených bicyklů se podezření potvrdilo. Sedmatřicetiletý muž z Prachaticka, vydávající se za jeho majitele, údajně jízdní kolo zakoupil před několika měsíci od neznámého muže. Strážníci dotyčného i s jízdním kolem převezli na obvodní oddělení Policie ČR Čtyři Dvory, kde ho předali do rukou policistů k dalšímu šetření.

Autor: Mgr. Věra Školková