Českobudějovická městská policie se zúčastnila soutěže mladých cyklistů

Ve středu 3. května 2023 proběhlo v areálu Ústředního automotoklubu v ulici Karolíny Světlé oblastní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů pro žáky základních škol. Do organizace soutěže se jako tradičně zapojila i Městská policie České Budějovice.

Soutěže se zúčastnilo ve dvou věkových kategoriích celkem 17 družstev. Mladí cyklisté soutěžili ve 4 disciplínách. Ověřili si tak teoretické znalosti dopravních předpisů, znalost dopravních předpisů při jízdě na dětském dopravním hřišti, zásady při poskytování zdravotní pomoci i své dovednosti při jízdě zručnosti. Znalosti mladých cyklistů při jízdě na dopravním hřišti ověřovali ve spolupráci s Policií ČR strážníci Městské policie České Budějovice.

Zlatý pohár za vítězství v kategorii mladších žáků si ze soutěže mladých cyklistů odnesla Církevní základní škola Rudolfovská, která v loňském roce úspěšně reprezentovala Českou republiku na evropském finále dopravní soutěže v chorvatském Zadaru. Z 18 soutěžících zemí vybojovala krásné 3. místo. Druhé místo získala Základní škola Oskara Nedbala a třetí místo v žebříčku obsadila Základní škola J. Š. Baara. V kategorii starších žáků zvítězilo gymnázium Týn nad Vltavou, druhé místo obsadila základní škola Grünwaldova a jako třetí se umístila základní škola Oskara Nedbala. Vítězům jsme spolu s organizátory soutěže srdečně pogratulovali.