Černý pasažér napadl revizora, strážníci ho zadrželi na útěku

V pátek zasahovali strážníci proti agresivnímu černému pasažérovi, cestujícímu v trolejbusu českobudějovické hromadné dopravy. Krátce po poledni vyjížděla smíšená hlídka městské policie a Policie ČR na oznámení o cestujícím bez platného jízdního dokladu na zastávku Poliklinika Sever. 

Po příjezdu hlídky na místo právě přijížděl trolejbus linky č. 3, ve kterém měli kontrolovat revizoři dopravního podniku jízdní doklady cestujících. Po zastavení trolejbusu a otevření dveří vyběhl muž, kterého pronásledoval revizor dopravního podniku. Ten označil dotyčného na útěku jako černého pasažéra. Muž na výzvu strážníků k zastavení nereagoval a utíkal dál. Strážníci ho však vzápětí dostihli. Muž se však neustále snažil uniknout, neustále sebou zmítal a hlasitě křičel. Strážníci proti němu museli použít donucovací prostředky a nasadit mu služební pouta.

Jeden z přítomných revizorů dopravního podniku si stěžoval na bolesti v oblasti břicha, které mu měly způsobit údery černého pasažéra. Ten údajně reagoval na kontrolu jeho jízdního dokladu útokem na přítomného revizora. Strážníci mezitím na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která si zraněného muže převzala k lékařskému ošetření. Dvaatřicetiletého muže z Českobudějovicka, podezřelého z útoku na revizora dopravního podniku, převezla hlídka na obvodní oddělení Policie ČR Čtyři Dvory. Zde ho předala do rukou policistů k dalšímu opatření.

Mgr. Věra Školková