Černý pasažér napadl revizora dopravního podniku, odtrhli ho strážníci

Jedenapadesátiletý muž cestoval v pátek večer autobusem městské hromadné dopravy. Kvůli neoznačenému jízdnímu dokladu se pustil do křížku s revizorem dopravního podniku, kterého fyzicky napadl. Skončil v poutech strážníků.

V pátek 13. dubna krátce před osmou hodinou večerní projížděla hlídka městské policie Žižkovou třídou, kde u obchodního centra spatřila dva potýkající se muže. Muž, ve kterém strážníci poznali revizora dopravního podniku, se snažil bránit útoku zjevně rozezleného muže. Útočník na výzvy strážníků nereagoval. Ti ho museli odtrhnout od jeho oběti a nasadit mu služební pouta. Následně se ukázalo, že důvodem šarvátky byla jízda bez řádně označeného jízdního dokladu. Revizor dopravního podniku se rozhodl případ s černým pasažérem vyřešit poté, co ve společnosti svého kolegy a dotyčného muže vystoupil z autobusu. Rozezlený muž však s revizory odmítal cokoliv řešit a jednoho z nich napadl. Jakmile strážníci zasáhli, bylo zřejmé, že podíl na agresivním jednáním muže má alkohol. Následně ho podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol, která ukázala výsledek 1,61 ‰.

Muž nakonec svého jednání litoval a napadenému revizorovi se omluvil. Ten vyvázl naštěstí bez zranění. Případem se bude nyní zabývat správní orgán. Jedenapadesátiletému muži z Českých Budějovic hrozí za přestupek proti občanskému soužití pokuta do 20 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková