Celostátně hledaný muž utíkal před strážníky

Celostátně hledaný muž se ukrýval před zraky lidí v odlehlé části krajského města. Pravděpodobně ani nečekal, že se zde potká s hlídkou městské policie. I když se nejprve snažil ukrýt a poté se dal na útěk, strážníkům neunikl.

V pátek 20. července v deset hodin večer prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost na sídlišti Máj. Na polní cestě ke Švábovu hrádku strážníci spatřili postavu muže, který se rychle snažil ukrýt za strom. Podezřelé jednání muže strážníky přimělo ke zjištění důvodu jeho podivného počínání. Jakmile však muže vyzvali, aby se přestal ukrývat a předložil své osobní doklady, muž se dal na útěk. Při tom však ve tmě zakopl o padlý strom. Dalšímu jeho útěku strážníci zabránili použitím donucovacích prostředků. Vzápětí se ukázalo, že mladý muž měl pádné důvody pro to, aby se se strážníky nesetkal. Teprve sedmnáctiletý mladík ze Strakonicka se totiž ocitl v hledáčku Policie ČR.

Při pádu přes padlý strom si mladý muž způsobil lehké zranění ruky, proto strážníci na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Ta mladíka převezla za asistence strážníků k lékařskému ošetření do českobudějovické nemocnice. Poté ho strážníci převezli na Obvodní oddělení Policie ČR Čtyři Dvory, kde ho předali do rukou policistů.

Autor: Mgr. Věra Školková