Byl pod vlivem alkoholu a ujížděl strážníkům, chtěl si vyzkoušet jaké to je

Strážníci si v historickém centru Českých Budějovic všimli opilého muže, který nasedl do vozidla a před hlídkou projel jednosměrkou v protisměru. Následně se pokusil strážníkům ujet. Muž nadýchal 1, 6 promile.

V úterý 28. května krátce po deváté hodině dopoledne prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v centru Českých Budějovic. Pozornost strážníka na sebe upoutal podnapilý muž, který se náhle zastavil, nasedl do osobního automobilu Renault a projel jednosměrnou ulicí v protisměru. Muž se poté pokusil hlídce ujet. Rozhodl se odbočit na chodník a projel parkem Na Sadech.

Strážník pomocí radiostanice ihned předal informaci o podnapilém řidiči svým kolegům a ti se vydali řidiče pronásledovat. Pětatřicetiletého muže z Českých Budějovic se podařilo zastavit v ulici Čéčova. Společná hlídka strážníka s policistou muži nadjela a zablokovala mu cestu. Muž nadýchal 1, 56 promile, při opakované zkoušce 1, 6 promile.

Svou bezohlednou jízdu pod vlivem alkoholu chtěl muž policistům ospravedlnit tím, že si chtěl pouze vyzkoušet, jaké to je ujíždět policii. Muž se po svém výsledku orientační dechové zkoušky stal podezřelý ze spáchání trestného činu a událost si převzala Policie ČR k dalšímu šetření.