Bydleli v kradeném stanu, brzy o něj přišli

Naposledy dopadli strážníci pachatele krádeže stanového přístřešku vystaveného před jednou z prodejen v Českém Vrbném v září loňského roku. Nápad přivlastnit si jeden z těchto příbytků však v minulosti dostalo již více osob bez domova. Tentokrát se rozhodl stanovat pod cizím stanem třicetiletý muž se svou devětatřicetiletou partnerkou. O provizorní střechu nad hlavou však dvojice záhy přišla. Krádež stanu totiž odhalili českobudějovičtí strážníci.

Ve čtvrtek 9. května prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnosti v Českém Vrbném. O pomoc je zde požádali zaměstnanci jedné s prodejních sítí se sportovním zbožím. Ztratil se jim totiž jeden ze stanů vystavených před vchodem do prodejny. Strážníkům se jen o chvíli později podařilo stan vypátrat. Díky dobré místní znalosti se vydali podél řeky Vltavy, kde předpokládali možnost pobytu pachatelů krádeže. Jejich správná domněnka se také vzápětí potvrdila. V zeleném porostu v blízkosti řeky skutečně nalezli postavený stan odpovídající popisu. Doposud neodstraněná cenovka upozorňovala na to, že nocležníci zde nestanují dlouho. Dokonce se v tu chvíli nacházeli uvnitř. Jak strážníci vzápětí zjistili, jednalo se o třicetiletého muže z Českých Budějovic a devětatřicetiletou ženu z Českobudějovicka.

Dvojice vzápětí strážníkům vypověděla svůj příběh. Stan jim údajně sehnal na jejich prosbu „známý“ za pouhých tři sta korun. K převzetí jim ho poté uschoval v přilehlých křovinách. Že stan pochází z trestné činnosti, třicetiletý táborník sice věděl, ale potřeba střechy nad hlavou byla silnější. Strážníci celý případ předali do rukou přivolané hlídky Policie ČR.

Autor: Mgr. Věra Školková