Bambifest 2017 - Městská policie

Jako již tradičně se Bambifest u Sportovní haly vyvedl a přilákal velké množství návštěvníků. Městská policie České Budějovice se každoročně Bambifestu aktivně účastní a ani letos tomu nebylo jinak. Program Městské policie ovšem doznal jistých změn. Tentokrát se strážníci zaměřili na prevenci a zábavnou formou upozornili na problematiku spojenou s alkoholem, užíváním drog a řízením pod vlivem těchto látek. Toto téma oslovilo širokou škálu návštěvníků a zapojily se nejen děti, ale i jejich doprovod.

Děti při besedách neustále slýchávají o škodlivosti alkoholu a drog, ale jak skutečně působí na motoriku, si dovede představit jen málokdo. K okamžitému navození stavu opilosti a vlivu drog nebylo potřeba žádných alkoholických nápojů ani psychotropních látek. O tyto účinky se postaraly brýle se speciálními skly. Brýle navozují  pocit opilosti, který odpovídá 0,4 – 0,6 promile, 0,8 - 1,5 promile, 2,6 – 3,5 promile a simulují ovlivnění drogou.

Úkol byl pro zájemce jednoduchý. Stačilo si nasadit brýle a projít jednoduchou překážkovou dráhu, která se rázem stala složitou a mnohým činila značné problémy.

Po absolvování dráhy si děti odnesly nevšední zážitek, sladkosti a drobné dárky. Stánek Městské policie sklidil velký úspěch a velmi nás potěšil zájem o nastíněnou problematiku. Nejbližší příležitost vyzkoušet si brýle a projít překážkovou dráhou bude 27. 5. 2017 při Dni otevřených dveří Dopravního podniku.

 

Soubory ke stažení