Asistenti prevence kriminality byli svědky sporu v otevřeném okně

V pondělí 16. října večer zasahovali strážníci v jednom z bytů panelového domu na sídlišti Máj. Důvodem byl vyhrocený spor mezi manželi. Tomu však přihlížely dvě malé děti.

V půl osmé večer se hlídka asistentů prevence kriminality na sídlišti Máj stala svědky ostré hádky, která se odehrávala v 6. patře panelového domu. Postavy se pohybovaly v blízkosti otevřeného okna a jejich chování vzbudilo u svědků události obavy z možných následků. Na místo okamžitě vyjížděly hlídky městské policie.

Na zazvonění strážníkům otevřela dveře bytu žena, která na dotaz hlídky přiznala, že mezi ní a jejím manželem došlo k prudké hádce. Důvod hádky však neuvedla. Slova jedenačtyřicetileté ženy potvrdil i její čtyřicetiletý manžel. Celé události však přihlížely dvě děti. Ženina dvanáctiletá dcera a jejich teprve roční syn.

Strážníci při jednání s mužem získali podezření, že je značně pod vlivem alkoholu. U obou dospělých proto provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol. Muž nadýchal 2,17 ‰ alkoholu, u ženy byla dechová zkouška na alkohol negativní. Podle svědků celé události však žena skutečně seděla v otevřeném okně a její dcera se ji snažila přesvědčit, aby se od okna vzdálila.

Strážníci na místo mezitím přivolali pracovnici z oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu a zdravotnickou záchrannou službu. Matku dětí zdravotníci převezli k vyšetření do českobudějovické nemocnice. Jejího ročního syna pak na rozhodnutí sociální pracovnice dočasně umístili na dětské oddělení. Dvanáctiletou dívku si do vyřešení události převzal do rukou její vlastní otec.

Celým případem se bude nyní zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Autor: Mgr. Věra Školková