Alkohol za volantem a zákaz řízení přiměl řidiče ujet, vzápětí způsobil dopravní nehodu

Devětatřicetiletý muž pod vlivem alkoholu za volantem osobního vozidla, za který vůbec nesměl usednout, způsobil v úterý večer při ujíždění hlídce městské policie dopravní nehodu. V Dobrovodské ulici nezvládl řízení a s vozidlem narazil do zdi domu. Strážníci okamžitě zasáhli a muže v poutech předali do péče zdravotníků. Celý případ si převzali policisté.

V úterý 23. března krátce před sedmou hodinou večerní prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v Nádražní ulici. Ze Žižkovy třídy právě vyjíždělo vozidlo zn. Smart, jehož řidič nerespektoval zákazové dopravní značení a pokračoval po Nádražní ulici směrem k Rudolfovské třídě. Strážníci vzápětí vozidlo zastavili. Muže sedícího za volantem vzápětí vyzvali, aby vypnul motor a předložil doklady příslušné k řízení vozidla. Zjevně rozrušený muž však naopak reagoval prudkým rozjezdem a snažil se ujet. Strážníci vozidlo pronásledovali do Dobrovodské ulice, kde řidič nezvládl řízení a s vozidlem narazil do domu. Strážníci ho okamžitě vyvedli z vozidla a za použití donucovacích prostředků mu nasadili pouta. Na místo mezitím přivolali záchrannou zdravotnickou službu. Muž na dotaz strážníků uvedl, že nepociťuje žádné zranění. Důvodů, které ovládaly jednání devětatřicetiletého muže z Jindřichohradecka bylo hned více. Nejprve přiznal, že bezprostředně před jízdou pil alkohol. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala alarmující výsledek 1,96 ‰, 2,46 ‰ a 1,98 ‰. Prověřením řidičského oprávnění dotyčného v registru řidičů se navíc ukázalo, že mu byl vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření. Muž byl poté zdravotníky převezen k lékařskému vyšetření do českobudějovické nemocnice.

Devětatřicetiletého muže nyní čeká kromě šetření dopravní nehody obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Zákaz řízení všech motorových vozidel se snažil hned následujícího ráno zamaskovat devětadvacetiletý muž z Táborska. Když ho hlídka městské policie ve středu před sedmou hodinou ráno zastavila za dopravní přestupek, vydával se za svého bratra. Přivolaní policisté však zjistili jeho pravou totožnost. Muž tak obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání neujde. Případem se budou dále zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR – město.

Autor: Mgr. Věra Školková