Agresivní žena kopala do dveří bytů a napadla jeho obyvatele

Podnapilá agresivní žena vzbudila v neděli odpoledne značný rozruch v jednom z panelových domů na sídlišti Máj. Jak se do domu dostala, nikdo nevěděl. Jisté bylo to, že v domě nebydlí. Bouchala a kopala do dveří bytů zdejších obyvatel a jednoho z nich se dokonce snažila napadnout. Skončila na protialkoholní záchytné stanici a čeká jí správní trest.

V neděli 19. listopadu v půl třetí odpoledne vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o agresivní ženě, která kope do vstupních dveří bytu v panelovém domě na sídlišti Máj. Když obyvatel bytu otevřel dveře a snažil se zjistit, co se zde děje, neznámá žena se ho snažila napadnout. Strážníci po příjezdu na místo nalezli zjevně podnapilou ženu sedící v chodbě před výtahem. Žena se na výzvu strážníků podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 2,33 ‰. Rozhodnutí o jejím převozu na protialkoholní záchytnou stanici však odmítala přijmout a dala se na útěk. Strážníci jí v něm zabránili za použití donucovacích prostředků. Převézt k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici jí museli v poutech.

Po vystřízlivění se bude pětadvacetiletá žena zpovídat z přestupku proti občanskému soužití. Za ten jí hrozí pokuta až 20 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková