Agresivní žena cestovala trolejbusem, strážníky počastovala plivanci a urážkami

Podnapilá žena bez roušky, cestující prostředkem městské hromadné dopravy, hrubě urážela ostatní cestující. Po jejím vykázání z trolejbusu však museli zasáhnout strážníci městské policie. Žena se totiž ještě před příjezdem hlídky pokusila poškodit trolejbus údery do karoserie. Strážníci ženu po poučení o spáchání několika přestupků propustili. Jenomže agresivní žena se rozhodla dál poškozovat cizí majetek. V Českém Vrbném převrátila kopy nohou popelnici. Skončila v poutech strážníků, kteří ji předali do rukou policistů na Obvodním oddělení Policie ČR.

V sobotu 5. prosince krátce po sedmé hodině večerní vyjížděla hlídka městské policie na konečnou zastávku městské hromadné dopravy v Českém Vrbném. Řidič vozu právě vyloučil z přepravy zjevně podnapilou ženu bez nasazené roušky, která slovně urážela ostatní cestující. Žena pak po vystoupení několikrát prudce udeřila do karoserie trolejbusu. Strážníci na místě zastihli pětatřicetiletou ženu z Karlovarska. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u ní ukázala výsledek 1,96 ‰. Strážníci ženu poučili o tom, že se po vystřízlivění bude zpovídat z přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, přestupku proti majetku, a navíc přestupku podle zákona o krizovém řízení. Poté ženu z místa vykázali.

Žena se vydala směrem na Husovu třídu. O několik desítek metrů dál však začala kopat do odstavené popelnice a převrátila ji. Strážníci, kteří ženu následovali, okamžitě zasáhli. Když jí však vyzvali, aby setrvala na místě, žena nereagovala a pokračovala v chůzi. Strážníci jí proto za použití donucovacích prostředků nasadili pouta. V průběhu zákroku žena urážela strážníky vulgárními výrazy, plivala na ně a snažila se vytrhnout z jejich držení. Na místo mezitím vyjela zdravotnická záchranná služba. Po potvrzení lékaře, že dotyčná není ohrožena na životě selháním životně důležitých funkcí, jí strážníci převezli na Obvodní oddělení Policie ČR Čtyři Dvory. Zde jí předali do rukou přítomných policistů k dalšímu opatření. Žena si tak na své konto přičte ještě přestupek neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci.

Autor: Mgr. Věra Školková