Agresivní pitbull teriér utekl z bytu, vzápětí napadl jiného psa

V sobotu 20. května řešili strážníci případ napadení psa volně pobíhajícím pitbull teriérem. Krátce před devátou hodinou ranní vyjížděla hlídka městské policie, specializovaná na odchyt zvířat, na oznámení o útoku volně pobíhajícího pitbull teriéra v ulici U Trojice. K napadení psa rasy Akita Inu došlo v průběhu procházky s jeho majitelkou. Šestadvacetiletá žena se snažila svého psa chránit a odtrhnout ho od útočícího psa. Vzápětí již zasáhli strážníci. Majitelku napadeného psa útočící pes naštěstí nezranil.

Strážníci zjistili, že agresivní pitbul teriér je označen mikročipem. Jeho majitele se jim však zjistit nepodařilo, jelikož majitel psa nezaregistroval v žádné databázi. Agresivní pes také nevyvázl bez zranění. Při útoku se napadený pes bránil a způsobil tak pitbull teriérovi lehké zranění v oblasti hlavy. Strážníci mu zajistili veterinární ošetření a poté ho převezli do městského útulku.

Majitelka útočícího pitbull teriéra se přihlásila v půl jedenácté dopoledne na tísňovou linku městské policie. Ukázalo se, že o útěku svého psa z bytu věděla a dokonce věděla i to, že pes má agresivní sklony. Strážníci ženu vzápětí obeznámili s celou událostí, kterou způsobil její volně pobíhající pes. Poučili ji o nutnosti opakovaného vyšetření psa z důvodu vyloučení onemocnění vzteklinou. V neposlední řadě ženu poučili o tom, že se svým jednáním dopustila přestupku podle zákona na ochranu zvířat proti týrání. Pitbull teriéra strážníci ještě téhož dne vydali do rukou jejího partnera. Ten zajistil vyšetření psa na onemocnění vzteklinou a doklad o vyloučeném onemocnění předal prostřednictvím městské policie majitelce napadeného Akita Inu.

Třiatřicetiletá majitelka agresivního psa bude muset uhradit ošetření a případnou léčbu napadeného psa Akita Inu. Za přestupek jí u správního orgánu hrozí pokuta až do 50 tisíc korun.

Mgr. Věra Školková