Agresivní pes utekl dírou v plotě

V neděli řešili strážníci případ agresivního psa v Husově kolonii. Krátce před devátou hodinou ranní přijalo operační středisko městské policie oznámení obyvatelky Trocnovské ulice, jenž byla svědkem útoku agresivního psa. Ten měl vyběhnout děravým plotem ze zahrady v sousedství a napadnout jinou ženu se psem, která právě procházela kolem. Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie. Strážníci zde zastihli rozrušenou ženu, která byla se svým psem obětí nezvladatelného psa. Útok naštěstí neměl žádné viditelné následky.

Strážníci následovali psí štěkot a spatřili rozzuřeného psa stojícího za porušeným plotem. Rozruch u plotu vzbudil i zájem jeho majitele, který se objevil vzápětí. Sedmašedesátiletého muže však oznámení strážníků nechávalo vcelku chladným. Předstíral, že o porušeném plotu neví, ale přislíbil, že plot opraví a zamezí tak případnému dalšímu incidentu. Stav napadené ženy ho více nezajímal. Muž se strážníkům svěřil, že je na tyto situace pojištěn. Navíc ještě přiznal, že pes není u obce přihlášen k povinnému poplatku ze psa.

Majitel psa se nyní bude zpovídat z přestupku podle zákona o ochraně zvířat proti týrání a přestupku proti pořádku ve věcech územní samosprávy. Ve správním řízení mu hrozí pokuta do 50 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková