Agresivní muž s drogou v těle si přisvojil cizího psa

Muž pod vlivem drogy si bez oprávnění odvedl v sobotu dopoledne psa z městského útulku. Tomu předcházelo ničení městského majetku a agrese vůči přítomné pracovnici útulku pro psy. Žena musela na pomoc přivolat strážníky.

Na oznámení o muži, který hází kameny do psího útulku v ulici Na Zlaté stoce, vyjížděla hlídka městské policie v sobotu 28. dubna krátce po desáté hodině dopoledne. Po příjezdu na místo si strážníci od rozrušené pracovnice útulku vyslechli průběh celé události. Muž, který nejprve házel kameny přes plot, následně rozbil zámek u vstupních dveří a začal kopat do zdejšího zařízení. Poté sebral z kotce jednoho ze psů a na vodítku si ho odváděl pryč. Pracovnice útulku, která se snažila jednání muže zabránit, však sama stěží unikla před agresí dotyčného muže.

Muže odpovídajícího popisu v doprovodu psa strážníci dostihli nedaleko. Muž se však bránil a odmítal psa strážníkům vydat. Jeho stoupající agresivitu a snahu o napadení strážníků museli strážníci překonat donucovacími prostředky a muži nasadit služební pouta. Následně přivolaná hlídka Policie ČR u muže provedla test na přítomnost omamných a psychotropních látek s pozitivním výsledkem na látku amfetamin.

O několik minut později převezli strážníci jedenatřicetiletého agresora k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici. Muž se bude nyní zpovídat z přestupku proti majetku a přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za ně mu hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková