Agresivní muž rušil noční klid a vyhrožoval strážníkům

Hlučná hádka muže a ženy vzbudila v sobotu v noci obyvatele Kubatovy ulice. Jeden z nich přivolal na místo městskou policii. Přítomný muž však u rušení nočního klidu nezůstal, přidal k tomu i výhrůžky na adresu strážníků. V poutech skončil na policejní služebně.

Na oznámení o hlučné dvojici v Kubatově ulici vyjížděla hlídka městské policie v sobotu 31. března po jedenácté hodině večerní. Strážníci při příjezdu na místo spatřili muže, který se proti nim okamžitě rozběhl. Bez zjevného důvodu následovaly vulgární urážky, vyhrožování a výpad proti strážníkům. Zjevně podnapilý muž vzápětí skončil ve služebních poutech. Mezitím strážníci vyzvali přítomnou ženu k vysvětlení celé události. Žena se svěřila, že řešila spor se svým bratrem, další vysvětlení však odmítala.

Strážníci muže předali do rukou policistů na Obvodním oddělení Policie ČR v ulici 28. Října. Muž i žena se nyní budou zpovídat z přestupku rušení nočního klidu. Výčet přestupků padesátiletého muže však nekončí. Za neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci a přestupku proti občanskému soužití mu hrozí pokuta do 20 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková