Agresivní muž pod vlivem drog skončil po zákroku strážníků na záchytce

V úterý 3. dubna ve tři hodiny odpoledne přijalo operační středisko městské policie oznámení o muži pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek, který měl obtěžovat dvě ženy u obchodního domu Baumax. Po příjezdu na místo strážníci zjistili od oznamovatelky, že dotyčný výtečník měl skákat po vystaveném sortimentu před obchodem. Když žena muže okřikla, tak na ní začal křičet a urážet jí.

V době příjezdu strážníků muž seděl u vchodu do obchodu a měl drobné poranění na hlavě. Strážníci muže vyzvali k předložení dokladů a k podání vysvětlení. Spolupráce se však nedočkali. Na zákonné výzvy muž nereagoval a pokusil se z místa odejít. Hlídka proti muži použila donucovací prostředky a nasadila mu služební pouta. Strážníci chtěli výtržníka předvést na Policii ČR za účelem zjištění jeho totožnosti. Muž si ale začal stěžovat na bolest hlavy a tak hlídka na místo přivolala posádku ZZS. Zdravotníci muže převezli za asistence strážníků k odbornému vyšetření do nemocnice. Při ošetření muž uvedl, že je pravidelným uživatelem pervitinu.

Ošetřující lékař následně rozhodl o umístění muže na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici. Po zjištění, že by měl být umístěn na záchytku, svou agresivitu vystupňoval a pokusil se z nemocnice utéct. Přes strážníky ale neprošel a pobytu na protialkoholní záchytné stanici neunikl.