Agresivní muž napadl zaměstnance ostrahy, skončil v poutech strážníků

Agresivní muž napadl v sobotu večer zaměstnance bezpečnostní agentury, který se snažil zjednat pořádek na autobusovém nádraží v horním patře obchodního centra Mercury. Značně podnapilý muž bez domova si vysloužil pobyt na protialkoholní záchytné stanici.

V sobotu 18. listopadu krátce po půl osmé večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o podnapilém muži, kterého se pracovník ostrahy marně snažil vykázat z prostoru autobusového nádraží. Muž ho napadl nejprve slovně, poté však přitvrdil a udeřil ho dvakrát do tváře. Na pomoc napadenému zaměstnanci přispěchal jeho kolega, s jehož pomocí agresivního muže zastavil. V té chvíli si již dobře známého muže přebírali strážníci. Ten však i nadále kladl odpor a odmítal uposlechnout výzev strážníků. K překonání odporu pomohlo až nasazení služebních pout. Strážníci následně u pětačtyřicetiletého muže provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem 3,16 ‰. Jeho cesta vedla rovnou k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici.

Po vystřízlivění se bude pětačtyřicetiletý muž zpovídat z přestupku proti občanskému soužití. Za ten mu hrozí pokuta do 20 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková