Agresivní muž napadal zákazníky benziny, vyhrožoval i strážníkům

Muž, který měl fyzicky napadnout jiného na jedné z benzinových čerpacích stanic v ulici Na Dlouhé louce, bude mít co vysvětlovat. Na svědomí má kromě vyhrožování a napadení pětadvacetiletého muže také vyhrožování strážníkům újmou na zdraví, které skončilo pokusem o útok na jednoho z nich.

Ve středu krátce před šestou hodinou ranní vyjížděly hlídky městské policie na oznámení o muži, který měl napadat ostatní zákazníky benzinové čerpací stanice tyčí. Strážníci při příjezdu na místo ještě spatřili, jak muž odhazuje tyč, kterou držel v ruce. Jakmile ho strážníci vyzvali předložení osobních dokladů a požadovali od něj vysvětlení, muž jim začal vyhrožovat. Dokonce se rozhodl své verbální výhrůžky splnit a pokusil se o útok na jednoho ze strážníků. Strážníci proti němu museli použít donucovací prostředky a nasadit mu pouta.

Pětadvacetiletý muž, který měl být napaden třiapadesátiletým občanem z Českých Budějovic, naštěstí neutrpěl žádné zranění. On i dva další svědci události uvedli, že útočník jim měl vyhrožovat ublížením na zdraví, ohrožovat je tyčí a sebrat jim klíče od jejich osobního vozidla. Klíče od vozidla útočník vydal na výzvu strážníků jejich právoplatnému majiteli.

Strážníci na žádost spoutaného muže přivolali na místo zdravotnickou záchrannou službu. Muž byl nakonec převezen k lékařskému vyšetření do českobudějovické nemocnice. Celý případ si převzala k dalšímu šetření přivolaná hlídka Policie ČR.

Autor: Mgr. Věra Školková