Agresivní muž bez domova se bránil převozu na záchytnou stanici

Agresivního muže bez domova museli v sobotu odpoledne převézt strážníci na protialkoholní záchytnou stanici. A to v poutech.

V sobotu v pět hodin odpoledne vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o podnapilém muži, budícím veřejné pohoršení u lávky na Sokolském ostrově. Strážníci po příjezdu na místo nalezli jim známého spícího muže bez domova. Muž však po probuzení nebyl schopen vstát bez cizí pomoci. Jakmile zjistil, že ho strážníci hodlají převézt na protialkoholní záchytnou stanici, rychle ožil a snažil se nejistým krokem odejít. Proti zákroku strážníků se náhle začal aktivně bránit a máchat kolem sebe rukama. Strážníci proti němu museli použít donucovací prostředky a nasadit mu pouta. Na místo mezitím přivolali zdravotnickou záchrannou službu k ošetření drobného zranění, které si muž sám způsobil. Strážníci ho po lékařském ošetření doprovodili ve vozidle zdravotnické záchranné služby k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici.

Sedmačtyřicetiletý muž se bude po vystřízlivění zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. V tomto roce je to již čtvrtý přestupek proti veřejnému pořádku, kterého se muž dopustil na území krajského města.

Autor: Mgr. Věra Školková