Agresivní cestující bez roušky skončil v poutech strážníků

Dvaatřicetiletý muž z Ostravy cestoval v sobotu dopoledne vlakem přes jihočeskou metropoli. To však bez povinné ochrany dýchacích cest a bez platného jízdního dokladu. Vše završila agresivita vůči zaměstnanci Českých drah. Výtržník byl vykázán z vlaku a ve svém výstupu pokračoval i v nádražní hale. Ten skončil až zásahem českobudějovických strážníků. Muž nakonec skončil v poutech na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici.

V sobotu 12. září krátce po desáté hodině dopolední vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o agresivním muži v hale vlakového nádraží v Nádražní ulici. Strážníci na místě zastihli zjevně podnapilého muže bez ochrany dýchacích cest. Ten začal okamžitě strážníky napadat vulgárními výrazy. Když ho strážníci vyzvali, aby si nasadil roušku a usedl na lavičku, muž začal po strážnících plivat a snažil se je fyzicky napadnout zavřenou pěstí. O několik vteřin později skončil v poutech. Strážníkům se poté podařilo z muže provést orientační dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem 2,69 ‰. Výtržníka následně převezli k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici.

Tím však případ pro dvaatřicetiletého muže neskončil. Za porušení mimořádného opatření mu podle zákona o ochraně veřejného zdraví hrozí v příkazním řízení pokuta do 10 tisíc korun, ve správním řízení dokonce až 3 miliony korun. Dalším šetřením případu se bude zabývat správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková