Výtržník strážníkům vyhrožoval ublížením, pak se je snažil napadnout

Plné ruce práce měli v sobotu v noci českobudějovičtí strážníci se čtyřiatřicetiletým výtržníkem z Českých Budějovic. Setkali se s ním v souvislosti s rušením nočního klidu v Jeremiášově ulici. Po vyřešení události je však muž odmítl nechat z místa jen tak odjet. Nejprve je začal verbálně napadat, následovaly výhrůžky ublížením na zdraví, a nakonec i snaha o napadení strážníků. Skončil v poutech na protialkoholní záchytné stanici.

V sobotu 1. června krátce před jedenáctou hodinou v noci vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o rušení nočního klidu do Jeremiášovy ulice. Strážníci na místě zastihli dva muže. Čtyřiatřicetiletý muž a jeho devětadvacetiletý společník seděli ve společnosti lahve s alkoholem na zemi mezi zaparkovanými vozidly. Když strážníci dvojici upozornili na noční klid, oba muži se zvedli k odchodu. Jeden z nich si to však rozmyslel a při odjezdu hlídek začal strážníky verbálně napadat. Muž však začal ve svých výrazech přitvrzovat a na hlavy strážníků se snášely výhrůžky ublížením na zdraví. Na opakované zákonné výzvy strážníků, aby svého jednání zanechal, však nereagoval. Poté dokonce začal do strážníků strkat a fyzicky je ohrožovat. Strážníci proti němu museli použít donucovací prostředky a nasadit mu služební pouta. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u čtyřiatřicetiletého muže ukázala výsledek 1,65 ‰. Strážníci proto rozhodli o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici.

Tím však případ neskončil. Při umisťování agresivního muže na lůžko záchytné stanice museli strážníci znovu zasáhnout. Muž se totiž snažil udeřit jednoho ze strážníků zavřenou pěstí do obličeje. Muži musela být znovu nasazena služební pouta. Ta mu strážníci sejmuli až po příjezdu hlídky Policie ČR. Pro podezření z přečinu násilí proti úřední osobě si policisté převzali celý případ k dalšímu šetření.

Autor: Mgr. Věra Školková