Tisková zpráva

Partnerská hádka po telefonu vyústila v pátek večer v ničení cizího majetku. Osmatřicetiletý muž, který přišel na návštěvu ke své bývalé přítelkyni a zastihl jen její matku, je připravil o televizi a notebook. Elektroniku totiž po telefonické hádce s bývalou partnerkou vyhodil z okna. Poté nastoupil do osobního vozidla s rakouskou registrační značkou a odjel. Případ si převzali do svých rukou policisté.

Dvaačtyřicetiletého muže pod vlivem alkoholu nalezli ve středu brzo odpoledne českobudějovičtí strážníci v ulici Karla IV. Muž ležel na chodníku a nebyl schopen pohybu. Nadýchal alarmujících 4,42 ‰ alkoholu.

Strážníci českobudějovické městské policie letos vyjížděli již k 491 případům v souvislosti se zvířaty. Jen za tuto středu řešili hned sedm takových oznámení.

Během dvou dnů předali strážníci do rukou policistů tři osoby, které se právě ocitly v hledáčku Policie ČR. V jednom případě se dokonce strážníci dostali na půdu městského útulku, kde se ukrýval hledaný muž.

Jedenatřicetiletou ženu, která se v pátek 31. července ocitla v hledáčku policistů, nalezli strážníci v průběhu běžné kontrolní činnosti na sídlišti Máj. Strážníci jí oslovili, když postávala před domem v ulici V. Volfa. Po ověření její totožností ženu převezli na služebnu Policie ČR v Plavské ulici, kde jí předali do rukou policistů.

Strážníkům se během několika dní podařilo vypátrat odcizené jízdní kolo, ale i elektrokoloběžku Highbike, která minulý čtvrtek zmizela ze sídliště Šumava. Právoplatní majitelé těchto dopravních prostředků se díky jim znovu setkají se svým majetkem. Osoby prohlašující se neprávem za majitele kola i koloběžky budou mít policistům co vysvětlovat.

Muž, přicházející a usedající za volant osobního vozidla stojícího na benzinové čerpací stanici v ulici Na Dlouhé louce, vzbudil v neděli nad ránem pozornost strážníků. Jeho chůze byla totiž značně nejistá.  Podezření, že muž před jízdou pil alkohol, se skutečně potvrdilo. Třiatřicetiletý cizinec za volantem osobního vozu nadýchal 1,93 ‰ a 1,91 ‰ alkoholu. Skončil v rukou policistů.

Českobudějovičtí strážníci ve čtvrtek odpoledne odhalili za volantem motorového vozidla pětadvacetiletého muže bez řidičského oprávnění. Trest spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel mu zjevně nic neříkal. Strážníci ho předali do rukou policistů.

Podnapilý muž narušující průběh koncertu na Náměstí Přemysla Otakara II. se dostal do křížku s několika jeho účastníky. Jedna výměna nevybíravých výrazů dokonce skončila postrkováním a pádem na zem jednoho z návštěvníků. Ten přitom utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření.

Hlasité projevy a popíjení alkoholu trojice osob ve středu ráno na Lannově třídě přiměly svědky jejich chování přivolat na pomoc strážníky. Jeden z mužů zakončil svůj pobyt v ulicích se 4 ‰ alkoholu na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici. Další muž a žena si od strážníků vysloužili pokutu za porušení obecně závazné vyhlášky města.

Stránky