Tisková zpráva

Podnapilá žena se snažila dostat do azylového domu, zapomněla však na pravidla, která zde musí dodržovat. Přišla sem totiž zcela opilá a za každou cenu se snažila dostat dovnitř. Když jí zaměstnanci vysvětlili, že v tomto stavu ji přijmout nemohou, odmítala tuto skutečnost přijmout.

Sprejeři v neděli odpoledne poškodili svými kresbami v okolí Palackého náměstí dveře a fasádu budovy, zámkovou dlažbu, ale i kmen stromu. Jak se však nakonec ukázalo, k trvalému poškození majetku naštěstí nedošlo.

V sobotu večer se muž bez domova usídlil v restauraci multikina Cinestar v ulici Milady Horákové a vypil několik šálků kávy. Jakmile se však chtěl zvednout a odejít, obsluha ho vyzvala k zaplacení. Muž však zaplatit odmítl. Nejspíš proto, že na útratu neměl.

O sobotní noci zaměstnávaly strážníky především hlučné zábavy narušující noční klid. Ty se odehrávaly jak v nočních podnicích, tak i v kruhu přátel v soukromých obydlích. Strážníci během několika hodin vyjížděli k pěti takovým případům.

Již po deváté hodině večerní přijalo operační středisko městské policie stížnost na hlučnou skupinu osob v parku Na Sadech, kde se k jejich zábavě přidával i psí štěkot. Noční klid sice ještě nenastal, strážníci však skupinu i přesto zkontrolovali. Přítomní se vzápětí odebrali do jiných koutů města.

V pátek 21. dubna zaměstnal strážníky i policisty muž, který svými vulgárními výkřiky opakovaně obtěžoval občany v centru města. Některým dokonce vyhrožoval ublížením na zdraví a snažil se napadnout strážníka.

Podnapilý cestující se rozhodl vyřídit si své nevyřízené účty s řidičkou trolejbusu městské hromadné dopravy. V neděli po sedmé hodině ranní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o fyzickém napadení řidičky trolejbusu na konečné zastávce v ulici Ant. Barcala.

Strážníci řešili v průběhu Velkého pátku více případů porušování veřejného pořádku v souvislosti s nadměrným požíváním alkoholu než ve všedních dnech.

Ve čtvrtek v noci prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v Nádražní ulici. Krátce po půlnoci strážníci spatřili mladého muže postávajícího na zastávce městské hromadné dopravy. Vzápětí zpozorněli, protože dotyčný mladík se nápadně podobal celostátně hledané osobě. Jakmile zkontrolovali jeho totožnost, jejich správný odhad se potvrdil. Teprve sedmnáctiletý mladík z Českobudějovicka se nechal bez odporu převést na obvodní oddělení Policie ČR v ulici 28. Října, kde ho strážníci předali do rukou policistů k provedení dalšího opatření.

Stránky