Tisková zpráva

Šestadvacetiletý muž z Přerovska, který v pondělí 16. října fyzicky napadl dva muže na sídlišti Šumava, se bude nyní zpovídat z přečinu výtržnictví a ublížení na zdraví. Do rukou policistů ho po jeho snaze utéci předali strážníci. Přečinu výtržnictví se však dotyčný muž dopustil již v minulosti. Za ten nynější mu hrozí přísnější trest, ve věznici si může pobýt až tři roky.

Ve středu 17. října strážníci zasahovali proti agresivnímu muži bez domova ve voze městské hromadné dopravy. Ten nejprve verbálně napadal řidiče autobusu, poté se s nadávkami zaměřil na svou přítelkyni cestující ve stejném voze. Muž skončil v poutech strážníků, zpovídat se bude z mnoha přestupků.

V pondělí 16. října večer zasahovali strážníci v jednom z bytů panelového domu na sídlišti Máj. Důvodem byl vyhrocený spor mezi manželi. Tomu však přihlížely dvě malé děti.

V půl osmé večer se hlídka asistentů prevence kriminality na sídlišti Máj stala svědky ostré hádky, která se odehrávala v 6. patře panelového domu. Postavy se pohybovaly v blízkosti otevřeného okna a jejich chování vzbudilo u svědků události obavy z možných následků. Na místo okamžitě vyjížděly hlídky městské policie.

V úterý 17. října večer strážníci stíhali jednoho z účastníků potyčky na Suchovrbenském náměstí. Za neuposlechnutí výzev strážníků si muž vysloužil nasazení služebních pout, předvedení na služebnu policie a nakonec i pokutu.

V neděli 15. října odpoledne vzbudil obavy u zaměstnance jedné ze společností v Kněžských Dvorech dým a zápach valící se z přilehlých křovin. Podezření na případný požár se naštěstí nepotvrdilo. Muž pobývající v jedné z nedalekých garáží se pouze snažil rozdělat si malý táborák. Od strážníků si za něj vysloužil napomenutí.

Značně podnapilého mladíka nalezli strážníci v pátek večer na sídlišti Máj. Ten se bavil ve společnosti svých kamarádů. Strážníky na sebe upozornil svým chováním.

V pátek krátce před osmou hodinou večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení asistentů prevence kriminality o skupině chlapců, kteří měli rozbíjet skleněné lahve na parkovišti před obchodním centrem v ulici M. Horákové.

V průběhu sobotního dne řešily hlídky městské policie několik kuriózních nálezů. Jeden z nich oznamoval obyvatel z Rožnova. Ve vnitrobloku v blízkosti křižovatky ulic Lidická třída a Mánesova totiž nalezl tašku s logem doručovací společnosti. Taška dokonce obsahovala několik desítek denních tiskovin. Nálezce se ani po delší době nedočkal příchodu majitele tašky, proto na místo přivolal hlídku městské policie. Strážníci nález převzali do úschovy.

Dva muži bez domova si v sobotu odpoledne ustlali na dětském hřišti na Lidické třídě. Rodiče s dětmi sem kvůli nim raději nezamířili. Na nepřístojné jednání mužů na hřišti však naštěstí upozornila místní obyvatelka. Strážníci se potom postarali o jejich odchod.

Nápadně se snažil vyhnout strážníkům a měl k tomu dobrý důvod. V kapse totiž pravděpodobně přenášel marihuanu i s digitální váhou.

V pátek krátce před druhou hodinou ranní prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost na sídlišti Máj. Ve Větrné ulici strážníci spatřili podezřele se chovajícího mladého muže. Jakmile totiž mladík spatřil vozidlo městské policie, náhle změnil směr své chůze a přidal do kroku. Strážníci se rozhodli pro kontrolu dotyčného muže a zjištění důvodu jeho podezřelého chování.

Podnapilý muž nedošel v noci ze čtvrtka na pátek domů. V průběhu své cesty si lehl na chodník a usnul. Při příjezdu strážníků se probudil a navzdory svému stavu začal být značně agresivní. Na protialkoholní záchytnou stanici se pak vezl v poutech.

Stránky