Tisková zpráva

Strážníkům z Českých Budějovic se podařilo při běžné kontrolní činnosti nalézt odcizené jízdní kolo. Po dokončení všech nezbytných úkonů Policií ČR bude kolo vráceno původnímu majiteli.

Alkohol v rukou zjevně nezletilých osob v parku na Sokolském ostrově vzbudil v pátek večer pozornost kolemjdoucích. K případu vyjeli českobudějovičtí strážníci. Na místě nalezli podnapilou patnáctiletou dívku.

Jízda osobního vozidla zn. Škoda po setmění bez zapnutých světel neušla pozornosti českobudějovickým strážníkům. Ještě závažnější prohřešek proti zákonu se však ukázal až po zastavení vozidla. Čtyřicetiletý muž za volantem nadýchal více než 2 ‰ alkoholu.

Na „nákup“ do obchodního centra na sídlišti Vltava se ve čtvrtek večer vydal jedenadvacetiletý muž z Českých Budějovic. Jenomže jeho představa o nákupu byla zcela odlišná od zavedených standardů. Když začal plivat po svém okolí a vulgárně napadat ostatní zákazníky obchodního centra i zaměstnance bezpečnostní ostrahy, museli zasáhnout českobudějovičtí strážníci.

Pozornost projíždějících řidičů ulicí Na Dlouhé louce vzbudila ve středu večer tmavě oblečená postava potácející se na okraji rušné komunikace. Jeden z řidičů v obavě o život a zdraví zjevně podnapilého muže přivolal na pomoc strážníky.

Čtyřicetiletého muže napadl při odchodu z nákupního centra v Kněžských Dvorech jeden ze dvou psů uvázaných před vchodem. Nejenže šestadvacetiletá majitelka psů z Českobudějovicka ztratila očkovací průkazy obou zvířat, ale psi nejsou ani přihlášení k povinnému poplatku. Čekají jí potíže se zákonem.

Zjevně dezorientovaná žena se v úterý večer objevila ve zdravotnickém zařízení v ulici U Tří lvů. I po skončení ordinačních hodin se dožadovala lékařského ošetření. Její zmatené chování přimělo správce objektu přivolat na pomoc strážníky. Jak se ukázalo, jednalo se osmatřicetiletou ženu z Mostecka, po které policisté vyhlásili celostátní pátrání.

V pondělí odpoledne vypátrali českobudějovičtí strážníci v ulicích města čtyřiačtyřicetiletého muže, po kterém téhož dne začali pátrat policisté z jihočeské metropole. Díky dobré místní znalosti strážníků bylo předvedení dotyčné osoby otázkou několika hodin.

Čtyřiačtyřicetiletý muž usedl v pondělí dopoledne za volant dodávky se zbožím a vydal se do centra jihočeské metropole. V jízdě mu nezabránila ani skutečnost, že mu řízení motorových vozidel bylo zakázáno. Za spáchání dopravního přestupku ho v pěší zóně zastavili strážníci. Odhalení na sebe nenechalo dlouho čekat.

Čtyřiačtyřicetiletý muž z Českých Budějovic odcizil v restauraci kabelku a mobilní telefon. Pouhé prozvonění stačilo k identifikaci pachatele. Muž se ke krádeži přiznal a skončil v poutech. Následně byl předán Policii ČR.

V neděli 6. října krátce před druhou hodinou ráno přijalo operační středisko městské policie oznámení o odcizení kabelky a mobilního telefonu. K události mělo dojít v jedné z restaurací v ulici Husova třída. Na místo byla neprodleně vyslána hlídka městské policie.

Stránky