Tisková zpráva

Ležící bezdomovec s dětským kočárkem vzbudil ve čtvrtek brzo ráno pozornost muže procházejícího Jeremiášovou ulicí. O tom, co se v kočárku nachází, se však sám nepřesvědčil. Dítě v něm naštěstí neleželo. Případ měl nakonec téměř úsměvný konec.

Téměř čtyři kilometry stačila ve čtvrtek odpoledne ujít ze svého domova devadesátiletá žena z Českých Budějovic. Dezorientovaná seniorka vzbudila pozornost náhodných svědků, kteří se jí ujali a přivolali na pomoc strážníky. Ti pak ženě pomohli dostat se v pořádku domů.

Na neznámého muže narazila ve čtvrtek pozdě večer osmasedmdesátiletá žena na své zahrádce na Pražském předměstí. Když volala na pomoc strážníky, podezřelý muž se mezitím přesunul do vedlejší zahrady. Odtud však rychle zmizel, protože z chaty v zahradě šlehaly plameny. Zasahovat museli hasiči. A to ne poprvé.

K vykouření cigarety s marihuanou si ve čtvrtek před polednem vybrala dvojice mužů místo v těsné blízkosti vlakového nádraží. Na stejné místo se ve čtvrtek odpoledne uchýlila další skupinka kuřáků. Ti sice kouřili pouze cigarety, ale jak se ukázalo, dva z nich by si ve svém věku ještě zapálit neměli. Jeden z mladíků navíc odhazoval nedopalky od cigaret na zem. Že je při jejich počínání sleduje městská kamera, trojice pravděpodobně nevěděla.

Třicetiletý muž z Českých Budějovic cestoval v autobuse linky č. 11 městské hromadné dopravy. Vystoupil na požadovaném místě a autobus odjel dál po své trase. Muž však vzápětí zjistil, že v autobusu zapomněl své osobní zavazadlo. O pomoc požádal strážníky, kteří se postarali o to, aby se zapomenutý batoh vrátil v pořádku zpět do rukou svého majitele. Bylo jen štěstí, že se dříve nedostal do nepoctivých rukou.

Sedmašedesátiletý muž z Českobudějovicka se v neděli zranil. Skončil na úrazové ambulanci českobudějovické nemocnice, kde měl podstoupit lékařské ošetření. Jenže na to muž odmítl počkat a z nemocnice se rychle vytratil. Strážníkům se ho však podařilo brzy vypátrat.

K napadení hosta jednoho z barů na Pražské třídě došlo ve chvíli, kdy se muž uchýlil na toaletu. Neznámý útočník mu po několika úderech do hlavy ještě vyhrožoval další újmou na zdraví. Otřeseného muže pak ponechal svému osudu. Lékařské ošetření si naštěstí jeho stav nevyžádal. Strážníci se od dvojice poškozeného a útočníka mnoho nedozvěděli, případ však rozhodně neskončil.

Stránky