Tisková zpráva

V úterý 23. května krátce před devátou hodinou ráno přijalo operační středisko městské policie oznámení o krádeži notebooku v jedné z restaurací na náměstí Přemysla Otakara II. Strážníci začali ihned pátrat po muži, který měl i s notebookem utíkat směrem k budově České spořitelny. 

V neděli večer si trojice podnapilých mladíků svým nevybíravým jednáním na Sokolském ostrově vysloužila zásah strážníků. Před osmou hodinou večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o třech mladých mužích, kteří hrubě obtěžují kolemjdoucí v blízkosti plaveckého bazénu.

Ničením květin na Náměstí Přemysla Otakara II. se v neděli brzo ráno bavila partička mladých mužů. Krátce před šestou hodinou ranní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o skupině tří mladých mužů, kteří měli vytrhávat květiny z květináčů před galerií Dvořák. Před příjezdem strážníků na místo již sledovala jejich počínání městská kamera. Ta zachytila muže močícího na fasádu domu, který vzápětí začal vytrhávat květiny a stromky z vystavených květináčů. Strážníci podle popisu pachatele identifikovali osmnáctiletého muže z Českobudějovicka.

V sobotu 20. května řešili strážníci případ napadení psa volně pobíhajícím pitbull teriérem. Krátce před devátou hodinou ranní vyjížděla hlídka městské policie, specializovaná na odchyt zvířat, na oznámení o útoku volně pobíhajícího pitbull teriéra v ulici U Trojice. K napadení psa rasy Akita Inu došlo v průběhu procházky s jeho majitelkou. Šestadvacetiletá žena se snažila svého psa chránit a odtrhnout ho od útočícího psa. Vzápětí již zasáhli strážníci. Majitelku napadeného psa útočící pes naštěstí nezranil.

Ve středu 17. května strážníci zasahovali proti muži, který na dětském hřišti na Sokolském ostrově obtěžoval svým vulgárním chováním zejména maminky hrajících si dětí.

V pátek večer strážníci zasahovali u případu značně opilé ženy před jedním z českobudějovických restauračních podniků. Žena se popíjením alkoholických nápojů přivedla do stavu, kdy nebyla schopna chodit. Vyřešila to tak, že alespoň lezla „po čtyřech“.

Ve středu 17. května krátce po osmé hodně večer prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v Chelčického ulici. Zde na sebe upozornil mladý muž neobvyklou reakcí. Ve chvíli, kdy hlídka projížděla kolem mladíka, tak si zakrýval obličej a snažil se z místa urychleně odejít.

Ve středu 17. května po půl druhé odpoledne přijalo operační středisko městské policie oznámení o fyzickém konfliktu mezi třemi muži u kulturního domu Slávie. Na místo byli neprodleně vysláni strážníci městské policie.

Při příjezdu hlídky na místo již k žádnému napadání nedocházelo. Jeden z mužů seděl na lavičce a měl krvavé zranění v obličeji. Opodál stáli další dva muži, kteří se do konfliktu měli zapojit také. Dvaatřicetiletý muž se hlídce přiznal, že zraněného několikrát udeřil pěstí, protože jeho kamarádovi dlužil peníze.

Strážníci si zopakovali úspěch z minulého víkendu, kdy se jim podařilo vypátrat tři celostátně hledané osoby.

Stránky