Tisková zpráva

Během čtvrteční noci odhalila hlídka městské policie hned dva podnapilé řidiče za volanty osobních vozidel. Orientační dechová zkouška u osmačtyřicetiletého řidiče ukázala výsledek 0,52 ‰. Osmnáctiletá řidička však nadýchala více než 1 ‰ alkoholu. Oba skončili v rukou policistů.

Hlasitá hádka partnerského páru ve čtvrtek večer před panelovým domem v ulici Karla Štěcha vzbudila pozornost místních obyvatel. Ti na pomoc přivolali hlídku městské policie. Agresor však po útoku na ženu vzal nohy na ramena. Strážníci ho dopadli na útěku v ulici J. Bendy. Muže v poutech předali do rukou policistů na Obvodním oddělení Policie ČR Čtyři Dvory.

Krádež mobilního telefonu z kapsy ležícího muže v ulici N. Frýda neušla v pátek večer náhodnému svědkovi. Ten na místo přivolal hlídku městské policie a strážníky navedl směrem, kudy se pachatel ubíral. Ti muže podezřelého z krádeže zajistili a předali ho do rukou policistů. Poškozený muž však o ničem nevěděl. Po mnoha sklenkách alkoholu skončil na protialkoholní záchytné stanici.

Krádež několika pokrývek ležících na židlích předzahrádky jednoho baru v centru města skončila potyčkou mezi bezpečnostním pracovníkem podniku a ženou podezřelou z krádeže. Zasáhnout musela hlídka českobudějovické městské policie.

Žena potácející se na okraji chodníku a vykonávající svou potřebu na Náměstí Přemysla Otakara II. vzbudila ve čtvrtek po poledni pozornost hlídky městské policie. Jedenačtyřicetiletá žena nadýchala 2,33 ‰ alkoholu. Zbytek dne strávila na lůžku záchytné stanice. Tím však pro ni případ nekončí.

Čtyřiačtyřicetiletý muž z Českých Budějovic dobře věděl, že za volant osobního vozidla nesmí usednout. To mu však přílišné starosti nečinilo. V případě zastavení strážci zákona se totiž hodlal vydávat za svého bratra. Jeho snaha však byla marná. Českobudějovičtí strážníci totiž s dotyčným řidičem měli již co do činění v minulosti. Muž skončil v rukou policistů.

Dva mladistvé v celostátním pátrání se v ulicích jihočeské metropole podařilo během dvou večerů vypátrat českobudějovickým strážníkům. Patnáctiletého chlapce postrádali od úterního dne v jednom z výchovných zařízení na Českobudějovicku. Na sedmnáctiletého mladíka z Karvinska byl vydán příkaz k zatčení. Ten se však nehodlal vydat dobrovolně a snažil se strážníkům utéct. Oba mladiství skončili v rukou policistů.  

Kontrola v blízkosti benzinové čerpací stanice Na Dlouhé louce přinesla v sobotu nad ránem odhalení podnapilého řidiče. Na zadním sedadle navíc seděl spolujezdec držící sklenici plnou sušené zelené rostliny. Ta se mu při jízdě rozsypala všude kolem. Případem se bude dále zabývat Policie ČR. Zda se jednalo o marihuanu, ukáže odborná expertíza.

Třiačtyřicetiletý muž se v sobotu večer snažil násilím dostat do vozu městské hromadné dopravy, stojícího na konečné zastávce v Suchém Vrbném. Ke škodě na majetku naštěstí nedošlo, muž však nadýchal 3,38‰ alkoholu. Skončil v rukou zdravotníků.

Stránky