Tisková zpráva

Netradiční zákrok mají za sebou strážníci městské policie v Českých Budějovicích. Strážníci si všimli muže, který odpovídal popisu hledané osoby. Během ověřování totožnosti se muž pokusil hlídce utéct a schovat. To muži nevyšlo, tak v zoufalosti skočil do řeky Malše a pokusil se uplavat. Na druhém břehu již čekala smíšená hlídka strážníka s policistou, která muže z vody vytáhla. Čtyřiatřicetiletý muž stejně skončil v rukách policistů.

V pondělí 27. června pomohl strážník ve svém volnu dopadnout mladého muže, který figuroval na seznamu celostátně hledaných osob Policií ČR.

V pondělí 27. června přijalo operační středisko městské policie oznámení o agresivním podnapilém muži poblíž parku 4D. Na místo byly neprodleně vyslány hlídky městské policie.

Ke strážníkům se přihlásila skupinka dětí, která hlídce agresora označila. Jeden z chlapců strážníkům uvedl, že se podnapilému muži snažil poskytnout pomoc, ale ten ho místo poděkování napadl. Měl ho udeřit pěstí a následně i škrtit. V ten moment mu přispěchali na pomoc jeho kamarádi a podnapilého muže odstrčili.

V neděli 26. června krátce po čtvrté hodině odpoledne prováděli strážníci městské policie běžnou kontrolní činnost v Nádražní ulici. U Obchodního centra Mercury si hlídka všimla mladého muže, který odpovídal popisu hledané osoby. Strážníci k muži přistoupili a vyzvali jej k prokázání totožnosti. Patnáctiletý mladík u sebe neměl žádné doklady, a tak se prokázal ústně. Po ověření nadiktovaných údajů se skutečně ukázalo, že je po mladíkovi vyhlášeno celostátní pátrání. Strážníci hocha předvedli na obvodní oddělení Policie ČR, kde byl předán policistům k dalšímu opatření.

Hodinu po půlnoci ze soboty na neděli 26. června spatřil operátor městského kamerového systému dva muže na Nám. Přemysla Otakara II. Jeden z mužů manipuloval u radnice s kolostavem takový způsobem, až ho vytrhl z ukotvení do dlažby, přičemž došlo k jeho poškození. Na místo byla ihned vyslána hlídka městské policie. Dvacetiletý muž z Českých Budějovic se stal podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku. Událost bude předána ke správnímu orgánu k dořešení. Muži hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

Hádka dvou mužů skončila až po poškození osobního automobilu. Jeden z aktérů hádky měl po druhém hodit kámen. Netrefil se a poškodil jeho zaparkovaný vůz. Agresivní muž skončil v poutech. Událost si převzala Policie ČR.

V úterý 14. června přijalo pozvání Městské policie České Budějovice pět dobrovolníků, kteří po rok v době školní docházky dohlížejí na bezpečnost dětí na přechodech pro chodce. Za jejich záslužnou práci jim poděkoval koordinátor Ing. Vilém Vávra a za úsek prevence kriminality Mgr. Věra Školková.

V průběhu tří dnů se českobudějovickým strážníkům podařilo vypátrat hned čtyři celostátně hledané osoby. V sobotu navíc zastavili cyklistu jedoucího na odcizeném jízdním kole. Všichni skončili v rukou policistů.

Vandalství páchané jak na soukromém majetku, tak i majetku města je bohužel v současné době na denním pořádku. Městská policie se snaží těmto událostem předcházet zvýšeným pohybem hlídek v ulicích, a to zvláště v nočních hodinách. Při odhalování pachatelů vandalských činů pomáhá významným způsobem bystré oko městského kamerového systému. V následujících případech tomu bylo nejinak.

Se zákazem řízení, a navíc pod vlivem alkoholu, usedl v neděli večer za volant osobního vozidla dvaapadesátiletý muž z Českobudějovicka. Na Rudolfovské třídě ho však za dopravní přestupek zastavila hlídka městské policie. Odhalení na sebe nenechalo dlouho čekat. Řidič skončil v rukou policistů.

Stránky