Tisková zpráva

Ve čtvrtek 16. srpna ve dvě hodiny odpoledne přijalo operační středisko městské policie oznámení o mladém muži, který měl posprejovat nadchod pro chodce přes Strakonickou ulici. Na místo byla ihned vyslána hlídka městské policie.

V Dlouhé ulici na sídlišti Vltava odcizil neznámý pachatel během sobotního poledne pánské trekingové elektrokolo zn. Leader Fox. Strážníkům se ho o den později podařilo najít odhozené v křovinách nedaleko od místa, odkud elektrokolo zmizelo.

Hlasitý mužský křik, provázený vulgárními výrazy, vzbudil v neděli v noci obyvatele jednoho z panelových domů na sídlišti Máj. Když už projevy rozzlobeného muže trvaly více než hodinu, obyvatelé přivolali na pomoc hlídku městské policie. Strážníci se s dotyčným výtržníkem setkali právě při jeho odchodu. Muž se však se strážníky nehodlal zabývat a došlo až na donucovací prostředky.

Zcela dezorientovaný muž, pohybující se od pátečního odpoledne v České ulici, vzbudil pozornost místních obyvatel. Když muž na místě setrval až do nočních hodin a již delší dobu seděl na chodníku, marně se mu snažili pomoci. Na místo proto přivolali hlídku městské policie. Strážníci měli ještě se zdrogovaným mužem i přihlížející veřejností narušující zákrok plné ruce práce. Rozuzlení celého případu však přineslo překvapivý výsledek.

V pondělí odpoledne překvapilo řidiče chlupaté zvíře, zmateně pobíhající mezi projíždějícími vozidly na frekventované Pražské třídě. Fenu border kolie naštěstí spatřila třiatřicetiletá žena, které se jí podařilo bez jakékoliv újmy na zdraví feny nebo ostatních účastníků silničního provozu odchytit. Zvířeti poskytla péči do příjezdu hlídky městské policie.

Kulturní akci na Náměstí Přemysla Otakara II. narušoval v úterý večer muž bez domova, který ležel na zemi mezi diváky. Okolo muže se šířil odér alkoholu a jeho zanedbaný zjev narušoval dojem návštěvníků z právě probíhající akce. Jedna z divaček přivolala na místo strážníky.

Sokolský ostrov přitahuje v době prázdnin skupiny nezletilců a mladistvých. V mnoha případech však s úmyslem provádět činnosti, které by jejich rodiče neschvalovali. Ve středu večer to byla trojice chlapců ve věku 14 až 15 let, kteří si přihnuli alkoholu.

Vzájemné napadání dvou mužů před kulturním domem Metropol na Senovážném náměstí vzbudilo ve středu večer pozornost procházejících obyvatel. Svědkyně události přivolala na pomoc městskou policii. Jeden z účastníků potyčky skončil v poutech a putoval na protialkoholní záchytnou stanici.

Osmadvacetiletý řidič osobního vozidla zn. Škoda nehleděl na tachometr a vysokou rychlostí ujížděl v neděli odpoledne Plavskou ulicí. Za překročení nejvyšší dovolené rychlosti v obci ho zastavili strážníci. Díky dopravnímu přestupku dotyčného řidiče však odhalili daleko závažnější prohřešek. Muž totiž usedl za volant navzdory uloženému zákazu řízení motorových vozidel.

Patnáctiletý chovanec diagnostického ústavu na Českobudějovicku se v neděli několikrát pokusil o útěk. Útěk se mu nakonec zdařil. Jeho svoboda však trvala pouze krátce. Prozradil se svým podezřelým chováním, když potkal hlídku městské policie na Sokolském ostrově.

Stránky