Tisková zpráva

Blížící Vánoční svátky přilákají nejen zákazníky, ale zahálet nebudou jistě ani kapsáři s úmyslem obohatit se na cizí účet. Kapsáři se zaměřují především na místa, kde se pohybuje větší množství lidí. Jsou to například nákupní centra, vozidla hromadné dopravy nebo kulturní a jiné akce. Kapsáři mají svou techniku zvládnutou a otázka odcizení Vašich osobních věcí je pro ně otázkou několika vteřin. To, že Vám chybí doklady nebo peníze, zjistíte až tehdy, když už je zloděj dávno pryč.

Mějte své věci pod kontrolou

Vandalský čin šestadvacetiletého muže z Českých Budějovic zachytila ve středu nad ránem městská kamera v České ulici. Poškozování cizího majetku pachateli neprošlo, okamžitě zasáhla hlídka městské policie.

Podnapilá žena se v pátek odpoledne usadila v jedné z prodejen na Lannově třídě a odmítala odejít. Nebyla toho ani vlastními silami schopna. Vyvést ji musela až zasahující hlídka městské policie. Dvaačtyřicetiletá žena nadýchala bezmála 2 ‰ alkoholu. Zbytek dne strávila na záchytné stanici.

Muži procházejícímu v pátek v noci od točny autobusu v Sokolské ulici směrem na Lidickou třídu nestačil chodník. Ohrožení silničního provozu a života a zdraví podnapilého chodce zabránila hlídka městské policie. Dvaatřicetiletý muž si na své konto připíše několik přestupků.

Tři muži se ve středu v noci rozhodli dopravit se domů z centra města na elektrokoloběžce. Nápad použít jeden dopravní prostředek pro všechny tři pasažéry však neušel bystrému oku městské kamery. Hlídka městské policie byla nedaleko.

Devítičlenný tým českobudějovické městské policie se po dubnové výzvě opět zúčastnil říjnové výzvy 10 000 kroků pro zdraví. Zapojila se do ní většina našich kolegů, kteří již městskou policii reprezentovali v minulé výzvě. Připojili se k nám i další, kteří se rozhodli splnit si svou osobní výzvu ke zlepšení zdravotní kondice a získat body pro tým. „Tvrdé jádro týmu“ ukončilo říjnovou výzvu výstupem na Kleť.

Nedání přednosti v jízdě služebnímu vozidlu městské policie v pátek nad ránem odhalilo u pachatele dopravního přestupku další vážné nedostatky. Při projednávání přestupku se totiž ukázalo, že dvaačtyřicetiletý muž sedící za volantem vůbec nevlastní řidičské oprávnění.

Českobudějovickým strážníkům městské policie se podařilo v pátek nad ránem vypátrat celostátně hledaného muže ze Slovenska. Jejich dobrá místní znalost je přivedla k místu, kde dotyčný přespával. Muž skončil v rukou policistů.

Pondělní odhalení dvou mladíků s cigaretou v ruce hlídkou městské policie skončila pro jednoho z nich předáním do rukou zdravotníků. Patnáctiletý chlapec z Jindřichohradecka totiž tabák podpořil marihuanou. Případ bude mít dohru.

Podezření na řidičku pod vlivem alkoholu, která ve čtvrtek nad ránem usedla v centru jihočeské metropole za volant vozidla, se po zastavení hlídkou městské policie potvrdilo. Žena nadýchala 1,52 a 1,46 ‰ alkoholu. Jejím cílem bylo původně město vzdálené několik desítek kilometrů. Tam již vozem nedojela. Strážníci jí předali do rukou policistů.           

Stránky