Tisková zpráva

V pondělí 15. dubna krátce po deváté hodině večer bylo operačním střediskem městské policie přijato oznámení o podnapilém muži na Sokolském ostrově, který se měl snažit kopáním poškodit veřejné toalety.

Na místo události byla neprodleně vyslána hlídka městské policie. Strážníci zahlédli muže odpovídajícího popisu na nedalekém parkovišti. Na první pohled bylo zřejmé, že byl pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Hlasitě nadával a nekontroloval své chování.

Doslova vandalský skutek zachytila v neděli večer městská kamera před OC Mercury v Nádražní ulici. Osmnáctiletý muž a jeho třiadvacetiletý společník si vyhlédli odstavené jízdní kolo před vchodem do obchodního centra a bezhlavě do něj začali kopat. Z jakého důvodu se muži rozhodli ničit cizí majetek, se zasahující strážníci nedozvěděli. Majitele jízdního kola jistě čekal při jeho vyzvednutí nepříjemný zážitek. Oba dva výtečníky však postih nemine.

Případ podnapilé matky, pečující o rok a půl staré dítě, řešili tento pátek českobudějovičtí strážníci. Ve stavu, kdy žena údajně nebyla schopna se o dítě řádně postarat, jí nalezl její partner po návratu domů ze zaměstnání. Dítě naštěstí neutrpělo žádnou újmu, ženu však čekají potíže.

Naposledy strážníci nalezli podnapilé děti minulý pátek na Sokolském ostrově. Přesně o týden později však řešili další podobný případ. Hlídku městské policie přivolala žena, které nebyl lhostejný osud zjevně podnapilé dívky potácející se na dětském hřišti v Rožnově. Míra alkoholu však byla tentokrát mnohem vyšší než v předchozích případech. Teprve čtrnáctiletá dívka skončila v péči lékařů.

V úterý 9. dubna krátce před pátou hodinou odpoledne prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici Ant. Barcala. Strážníci si poblíž dětského hřiště všimli mladíka, o kterém díky místní znalosti věděli, že je po něm vyhlášeno pátrání. Jakmile mladík spatřil hlídku městské policie, tak se dal ihned na útěk. Strážníci mladíka doběhli a za použití donucovacích prostředků mu nasadili služební pouta.

V pondělí 8. dubna v půl třetí odpoledne prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici J. Opletala. Hlídka zde před jedním z domů zpozorovala muže, o kterém díky místní znalosti věděla, že je v hledáčku Policie ČR.

Strážníci k muži přistoupili a vyzvali jej k předložení dokladů. Čtyřiapadesátiletý muž z Prachatic u sebe žádné doklady neměl, a tak se prokázal ústně. Po ověření totožnosti se hlídce potvrdilo, že po muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Strážníci muže předvedli na obvodní oddělení, kde byl předán policistům k dalšímu opatření.

Ztracenou čtyřletou dívenku nalezla v sobotu odpoledne na Náměstí Přemysla Otakara II.  pětatřicetiletá žena z Českých Budějovic. Díky ní se dívenka o chvíli později setkala se svým bratrem, kterému se ztratila na Sokolském ostrově. Skutečnost, že děti zjevně nejsou pod dozorem svých rodičů, ženu přiměla na pomoc přivolat strážníky. Matka dětí si obě děti musela vyzvednout z rukou strážníků. Případ bude mít dohru.

Další horolezecké kousky v ulicích jihočeské metropole se rozhodli předvést v sobotu v noci dva mladí muži. Koncem minulého měsíce strážníci řešili „horolezce“ šplhajícího na hromosvod domu na Lannově třídě, tentokrát se objektem zájmu stalo lešení v Krajinské ulici. Během řešení tohoto případu však strážníci museli řešit další porušení zákona. Objektem zájmu podnapilého muže procházejícího kolem se totiž stalo služební vozidlo městské policie. Všichni výtečníci si od strážníků vysloužili pokutu.

Nezvládnutí řízení při jízdě na kruhovém objezdu prozradilo vážné prohřešky řidiče osobního vozidla zn. Škoda. Ten se vydal v sobotu večer do ulic za volantem i přes to, že mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Navíc nadýchal alarmující hodnotu alkoholu.

Stránky