Služebny

Služebna Máj

Služebna se nachází v nově otevřeném Komunitním centru Máj v ulici Ant. Barcala. Po nutných úpravách zde vznikla služebna, která bude v těsné blízkosti nejrušnější části nejlidnatějšího českobudějovického sídliště. Služebna poskytuje strážníkům jak základní zázemí (jídlo, odpočinek), tak i podmínky pro jejich práci (sepiso­vání úředních záznamů) a také důležitý kontakt s občany, kteří mohou na služebnu přijít se svými podněty nebo problémy.

Hlídkovou činnost v obvodu Máj, který zahrnuje i sídliště Šumava, zajišťují strážníci v turnusovém systému čtyř směn a strážníci z obvodního dohledu.

 

Služebna Nemanice

Služebna se nachází v areálu Dopravního podniku města České Budějovice v Horní ulici 22. Služební místnost v areálu dopravního podniku je určena jen jako zázemí pouze pro strážníky. S jednou výjimkou – v areálu je i odkladiště aut odtažených městskou policií a jejich majitelé, kteří si své vozy dosud vyzvedávali doslova pod širým nebem, nyní budou mít k dispozici čekárnu vedle služební místnosti. Místnost pro strážníky rekonstruoval na vlastní náklady dopravní podnik, městská policie ji má pronajatou.

Kontakt (úřední hodiny)

Antonína Barcala 404/38, 370 05 České Budějovice

Pondělí 8:00 až 9:00 / 16:00 až 17:00
Středa 8:00 až 9:00 / 20:00 až 21:00
Pátek 8:00 až 9:00 / 16:00 až 17:00

Další vývoj

Hlavním účelem služeben je co nejvíce zefektivnit hlídkovou činnost strážníků především v obvodních dohledech. Nemusejí se vracet z obvodů na základnu v centru kvůli odpočinku, svačině nebo WC, mají možnost tyto činnosti vykonávat ve svém obvodu. Na společných schůzkách s řediteli základních škol se projednává možnost zařízení služebních místností i v dalších obvodech, a to přímo v areálech základních škol. Tento model funguje již řadu let například v obvodu Rožnov na základní škole L. Kuby. Na školách bude mít zároveň pravidelná přítomnost strážníků také příznivý preventivní dopad.

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme Vám jakmile to bude možné.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.