Služebny

Služebna Máj

Služebna se nachází v přízemí Komunitního centra Máj v ulici Ant. Barcala. Nalézá se tak ve středu největšího českobudějovického sídliště a slouží především ke kontaktu s veřejností. Občané sem mohou v níže uvedených úředních hodinách přijít se svými podněty nebo problémy. Služebna také poskytuje základní zázemí pro strážníky a umožňuje jim zpracování administrativní agendy.

Hlídkovou činnost v obvodu Máj, který zahrnuje i sídliště Šumava, zajišťují strážníci v turnusovém systému čtyř směn a strážníci z obvodního dohledu.

 

Služebna Nemanice

Služebna se nachází v areálu Dopravního podniku města České Budějovice v Horní ulici 22. Pronajatá služební místnost v areálu dopravního podniku je určena pouze jako zázemí pro strážníky. S jednou výjimkou – v areálu je i parkoviště vozidel odtažených městskou policií a jejich majitelé, kteří si své vozy dosud vyzvedávali doslova pod širým nebem, nyní budou mít k dispozici čekárnu vedle služební místnosti.

Kontakt (úřední hodiny)

Ant. Barcala 404/38, 370 05 České Budějovice

 

Pondělí 8:00 - 9:00 16:00 - 17:00
Středa 8:00 - 9:00 20:00 - 21:00
Pátek 8:00 - 9:00 16:00 - 17:00

Služebna Lannova třída

Kiosek městské policie se nachází naproti rohové budově Policie ČR, Krajskému komunikačnímu a informačnímu centru KŘP JČK, Dvořákova 190/2. Služebna slouží pouze jako zázemí pro strážníky.

Další vývoj

Hlavním účelem služeben je co nejvíce zefektivnit hlídkovou činnost strážníků především v obvodních dohledech. Nemusejí se vracet z obvodů na základnu v centru kvůli odpočinku, svačině nebo WC, mají možnost tyto činnosti vykonávat ve svém obvodu. Na společných schůzkách s řediteli základních škol se projednává možnost zařízení služebních místností i v dalších obvodech, a to přímo v areálech základních škol. Tento model funguje již řadu let například v obvodu Rožnov na základní škole L. Kuby. Ve školách bude mít zároveň pravidelná přítomnost strážníků příznivý preventivní dopad.