Služebny

Služebna Máj

Služebna se nachází v nově otevřeném Komunitním centru Máj v ulici Ant. Barcala. Po nutných úpravách zde vznikla služebna, která bude v těsné blízkosti nejrušnější části nejlidnatějšího českobudějovického sídliště. Služebna poskytuje strážníkům jak základní zázemí (jídlo, odpočinek), tak i podmínky pro jejich práci (sepiso­vání úředních záznamů) a také důležitý kontakt s občany, kteří mohou na služebnu přijít se svými podněty nebo problémy.

Hlídkovou činnost v obvodu Máj, který zahrnuje i sídliště Šumava, zajišťují strážníci v turnusovém systému čtyř směn a strážníci z obvodního dohledu.

 

Služebna Nemanice

Služebna se nachází v areálu Dopravního podniku města České Budějovice v Horní ulici 22. Služební místnost v areálu dopravního podniku je určena jen jako zázemí pouze pro strážníky. S jednou výjimkou – v areálu je i odkladiště aut odtažených městskou policií a jejich majitelé, kteří si své vozy dosud vyzvedávali doslova pod širým nebem, nyní budou mít k dispozici čekárnu vedle služební místnosti. Místnost pro strážníky rekonstruoval na vlastní náklady dopravní podnik, městská policie ji má pronajatou.

Kontakt (úřední hodiny)

Antonína Barcala 404/38, 370 05 České Budějovice

Pondělí 8:00 až 9:00 / 16:00 až 17:00
Středa 8:00 až 9:00 / 20:00 až 21:00
Pátek 8:00 až 9:00 / 16:00 až 17:00

Další vývoj

Hlavním účelem služeben je co nejvíce zefektivnit hlídkovou činnost strážníků především v obvodních dohledech. Nemusejí se vracet z obvodů na základnu v centru kvůli odpočinku, svačině nebo WC, mají možnost tyto činnosti vykonávat ve svém obvodu. Na společných schůzkách s řediteli základních škol se projednává možnost zařízení služebních místností i v dalších obvodech, a to přímo v areálech základních škol. Tento model funguje již řadu let například v obvodu Rožnov na základní škole L. Kuby. Na školách bude mít zároveň pravidelná přítomnost strážníků také příznivý preventivní dopad.