Strážníci vypátrali odcizené jízdní kolo i elektrokoloběžku

Strážníkům se během několika dní podařilo vypátrat odcizené jízdní kolo, ale i elektrokoloběžku Highbike, která minulý čtvrtek zmizela ze sídliště Šumava. Právoplatní majitelé těchto dopravních prostředků se díky jim znovu setkají se svým majetkem. Osoby prohlašující se neprávem za majitele kola i koloběžky budou mít policistům co vysvětlovat.

V sobotu 1. sprna krátce po deváté hodině večerní se strážníci městské policie zaměřili na pátrání po elektrokoloběžce, odcizené o několik dní dříve na sídlišti Šumava. Přitom oslovili několik osob, o kterých se domnívali, že by mohli odcizenou elektrokoloběžku ukrývat. U jedné z nich se jim zakrátko podařilo elektrokoloběžku dopátrat. Oslovený sedmatřicetiletý muž strážníky zavedl do sklepních prostor domu. Zde jim ukázal elektrokoloběžku odpovídající popisu odcizené koloběžky. Muž na vysvětlenou uvedl, že jí zakoupil od svého známého. Strážníci veškeré zjištěné informace i další šetření případu předali do rukou přivolaných policistů.

O den později, v neděli 2. srpna, prováděla stejná hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost na Husově třídě. V křižovatce s Branišovskou ulicí strážníci spatřili ženu vedoucí jízdní kolo. Jejich pozornost vzbudilo právě kolo, které se nápadně podobalo nedávno odcizenému bicyklu. Strážníci se proto rozhodli ověřit, zda je žena skutečně jeho právoplatnou majitelkou. Čtyřiadvacetiletá žena se strážníkům svěřila, že jízdní kolo dostala jako dárek od svého kamaráda. Strážníci k ověření původu kola přivolali na místo hlídku Policie ČR. Policisté vzápětí zjistili, že kolo bylo skutečně získáno krádeží. K té mělo dojít v září loňského roku v Českém Krumlově. Policisté si jízdní kolo i celý případ převzali k dalšímu šetření.

Autor: Mgr. Věra Školková