Šestadvacetiletý muž skončil v poutech na záchytné stanici

Ve středu večer se dva podnapilí muži usídlili na zastávce městské hromadné dopravy Na Sadech a vulgárně pokřikovali na cestující. Jeden z nich si jejich chování nenechal líbit a na místo přivolal strážníky.

Strážníci vyjížděli na oznámení o dvou podnapilých mužích ležících na zastávce městské hromadné dopravy krátce po šesté hodině večerní. Jeden z mužů právě ležel na zemi, druhý z nich se potácel mezi lidmi procházejícími kolem a pokřikoval na ně vulgární výrazy. Ležící muž na výzvu strážníků okamžitě vstal a předložil jim své doklady. Dvaadvacetiletý muž z Jindřichohradecka byl schopen samostatné chůze a bylo zjevné, že potíže se strážníky si přivolal jeho společník. Strážníci tohoto muže z místa vykázali a přistoupili k pokřikujícímu muži. Ten se však odmítal se strážníky zabývat. Nejenže odmítl předložit své osobní doklady, ale s vulgárními výrazy se nyní obrátil na strážníky. Výstrahy strážníků, že ho předvedou ke zjištění totožnosti na služebnu Policie ČR, se přeci jen zalekl a předložil jim svůj občanský průkaz.

Šestadvacetiletý muž z Bruntálska měl značné problémy s chůzí a neustále padal. Strážníci ho proto vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol. Muž se však nadále vzpíral a odmítl ji s peprnými výrazy na adresu strážníků.

Strážníci následně rozhodli o převozu dotyčného muže na protialkoholní záchytnou stanici. Na výzvu strážníků, aby nastoupil do služebního vozidla, však muž nereagoval a snažil se strážníky odstrčit. K pobytu na protialkoholní záchytnou stanici nakonec putoval ve služebních poutech.

Po vystřízlivění se bude šestadvacetiletý muž zpovídat z přestupků veřejného pohoršení a neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za ně mu hrozí pokuta do 10 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková