S nejvyšší povolenou rychlostí v obci si řidiči moc hlavu nelámou

Hodina měření rychlosti stačila k tomu, aby hned tři řidiči přišli o řidičské oprávnění. Na padesátce strážníci naměřili řidičům 108, 107 a 97 km/h.

Strážníci v Českých Budějovicích smějí měřit nejvyšší povolenou rychlost na třiatřiceti místech a úsecích, které městské policii určila Policie ČR. (seznam určených míst a úseků je ZDE)

V neděli 23. června dopoledne prováděla hlídka městské policie měření nejvyšší povolené rychlosti v Haklových Dvorech. Během jedné hodiny strážníci zastavili hned tři řidiče, kteří překročili nejvyšší povolenou rychlost v obci o 40 km/h a více. První byla devětapadesátiletá řidička z Českobudějovicka. Ženě bylo naměřeno 107 Km/h. O pár minut později strážníci zastavili čtyřiatřicetiletého řidiče, který jel ve svém Peugeotu v obci 97Km/h. Třiapadesátiletému muži z Českokrumlovska bylo naměřeno v místě, kde je nejvyšší povolená rychlost 50 km/h dokonce 108 Km/h.

Přestupky spěchajících řidičů se bude dále zabývat českobudějovický správní orgán. Řidičům hrozí pokuty pět až deset tisíc korun a zákaz řízení od 6 měsíců do jednoho roku.