Podnapilý muž napadal hrubými nadávkami dvě ženy, snažil se napadnout i strážníky

Zakročit proti agresivnímu devětačtyřicetiletému muži museli ve čtvrtek odpoledne českobudějovičtí strážníci. Zjevně podnapilý muž měl totiž hrubými výrazy napadat dvě ženy, které se s ním náhodně setkaly u dveří domu v Nové ulici. Hrubé výrazy se však snesly i na adresu zasahujících strážníků. Nakonec přerostly i v pokus o jejich fyzické napadení. Strážníci muže předali do rukou zdravotnického personálu v českobudějovické nemocnici v poutech.

Ve čtvrtek 26. listopadu krátce před pátou hodinou odpolední vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o podnapilém muži v Nové ulici, který měl vulgárními výrazy napadat dvě ženy. Strážníci na místě zastihli muže odpovídajícího popisu, jak se opírá o zeď domu. Muž měl totiž zjevné potíže s chůzí. To se však změnilo, když se strážníci jali zjišťovat jeho totožnost. Z jeho ústního sdělení se dozvěděli, že se jedná o devětačtyřicetiletého občana z Českých Budějovic. Muž však se strážníky dále odmítal spolupracovat a na jejich adresu se snesla řada hrubých nadávek. Poté se několikrát prudce rozešel proti strážníkům s napřaženýma rukama. Na opakované zákonné výzvy strážníků nereagoval. Při svých pokusech o fyzický kontakt se strážníky upadl a způsobil si drobné zranění v obličeji. Jeho další výpady skončily nasazením služebních pout. Na místo byla mezitím přivolána zdravotnická záchranná služba. Hrubé nadávky si po příjezdu vyslechli z úst pacienta i zasahující zdravotníci. Ti ho následně převezli za dohledu strážníků v sanitním vozidle do českobudějovické nemocnice.

Po vystřízlivění se bude devětačtyřicetiletý muž zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za ten mu hrozí pokuta do 10 tisíc korun.  

Autor: Mgr. Věra Školková