Podnapilý cyklista ohrožoval chodce v parku, nadýchal 3,5 % alkoholu

V úterý odpoledne se v parku Na Sadech projížděl cyklista kličkující ze strany na stranu. Svou riskantní jízdou ohrozil i ženu vezoucí dětský kočárek. Strážníci proti němu okamžitě zasáhli. Jízdní kolo mu zabavili a převezli ho na záchytnou stanici. Jedenačtyřicetiletý muž nadýchal 3,5 % alkoholu.

V úterý 16. července v půl čtvrté odpoledne vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o zjevně podnapilém cyklistovi ohrožujícím chodce do parku Na Sadech. Strážníci na místě zastihli jedenačtyřicetiletého muže z Českobudějovicka. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 3,5 %. Muž zakončil svůj cyklovýlet po jihočeské metropoli na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici. Jeho jízdní kolo strážníci převezli na služebnu městské policie.

Po vystřízlivění čeká jedenačtyřicetiletého muže řízení před správním orgánem. Za přestupek proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích mu hrozí pokuta od 2,5 do 25 tisíc korun.

Za poslední dobu se však nejednalo o první incident, který strážníci s jedenačtyřicetiletým mužem řešili. Ve čtvrtek 4. července se totiž dotyčný muž potácel po Branišovské ulici a nekontrolovaně vstupoval do vozovky mezi projíždějící vozidla. Strážníci ho nalezli ležícího v příkopu nedaleko odtud. Muž nadýchal více než 3 % alkoholu. Pobyt na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici ho ani v tomto případě neminul.

Autor: Mgr. Věra Školková