Odcizil jízdní kolo, díky včasnému oznámení strážníci muže chytili

Oznamovatel byl svědkem odcizení jízdního kola. Situace mu nebyla lhostejná a zavolal na linku 156. Strážníkům rychle poskytl všechny potřebné informace a ti pachatele během pár okamžiků chytili.

V sobotu 26. června v půl desáté večer přijalo operační středisko městské policie oznámení o možné krádeži jízdního kola na Senovážném náměstí. Oznamovatel poskytl strážníkům přesný popis pachatele a uvedl jakým směrem na kole odjížděl. Operátor neprodleně předal zjištěné informace hlídkám v terénu, které podezřelého muže během pár okamžiků chytili.

Sedmadvacetiletý muž využil situace, kdy si všiml špatně uzamčeného jízdního kola v Hradební ulici. Bylo totiž uzamčeno pouze za přední kolo s ,,rychloupínáky´´, a to jednoduše sundal. Muž se s kolem přesunul k budově hlavní pošty na Senovážném náměstí, kde sundal přední kolo z jiného jízdního kola, aby ho nahradil a mohl pokračovat dále. Nepočítal ovšem s mužem, který vše sledoval a zachoval se přesně tak, jak měl.

Muž podezřelý z odcizení jízdního kola byl předán Policii ČR, která si událost převzala k dalšímu šetření.

 

Letní měsíce a pěkné počasí přímo svádějí k cyklistice. Bohužel se najde i dost nenechavců, kteří využijí každé situace, kterou jim dopřejete.

Zásady bezpečnosti proti krádeži kola:

- uzamykej kolo na takových místech, kde nebude mít zloděj dostatek času ho ukrást. Jsou to místa, kde se pohybuje hodně lidí nebo v místech, kde jsou kamery MKDS apod.,

- kolo uzamykejte jen k pevným předmětům, které jsou ukotveny do země, (kolostavy, zábradlí apod.), uzamykejte kola i na střechách zaparkovaných vozidel,

- používejte kvalitní zámky,

- Uzamykejte kolo přes pevnou konstrukci - nevýhodu jsou v tomto ohledu "rychloupínáky". Pokud uzamknete pouze přední či zadní kolo, můžete o zbytek svého jízdního kola poměrně rychle přijít.

- než se od svého kola vzdálíte, sundejte z něj vše, co lze snadno odcizit (světla, brašny, tachometry apod.)